Nowy numer 42/2020 Archiwum

Majówka w Ogrodach Klasztornych. Zaplanuj Dzień Matki

W trzebnickim klasztorze sióstr boromeuszek wre praca - kończy się remont parteru, który wkrótce posłuży wielu inicjatywom na rzecz pielgrzymów, turystów, mieszkańców. Zanim w pełni otworzy swoje podwoje dla gości, najpierw tradycyjnie otwiera ogrody.

Majówka w Ogrodach Klasztornych „Dla ukochanej Matki” odbędzie się w tym roku 26 maja. Oto program:

15.00 – przywitanie gości; 15.30 – widowisko taneczne;

15.30-17.30 – „Serce dla Matki” – rodzinne warsztaty plastyczne z wystawą prac, gry i zabawy dla dzieci, „Foto- budka”;

16.30 – klasztor w nowej odsłonie – prezentacja realizowanego projektu, oprowadzenie (ze względu na trwającą budowę istnieje możliwość oprowadzenia jedynie grupy 50 dorosłych osób), przedstawienie idei Centrum wolontariatu dla dziedzictwa kulturowego: materialnego i niematerialnego;

17.00 – „Bal folk” – warsztaty taneczne;

18.00 – Nabożeństwo Majowe w kapliczce w „Ogrodzie cesarskim”.

W trakcie Majówki będzie można nabyć „cegiełki” na remont klasztoru (wśród nabywców zostaną wylosowane nagrody po Nabożeństwie Majowym). Wśród propozycji ponadto: ogrodowa kawiarenka z klasztornymi przysmakami, malowanie buziek, bańki mydlane, skrzynka intencji na Majowe Nabożeństwa, możliwość rozmowy z siostrą zakonną na różne tematy.

Dochód z „Majówki” przeznaczony będzie na remont klasztoru. Wstęp wolny. Organizatorzy:
Kongregacja Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Trzebnicy, Fundacja dla Ratowania Klasztoru św. Jadwigi Śląskiej „By służyć”, Gmina Trzebnica. Współorganizatorzy:

Studenckie Koło Naukowe UW  Historii XX w. im. prof. Wrzesińskiego, Zespół Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego, Grupa Działań Plastycznych Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.

*

– Majówka będzie radosnym, rodzinnym wydarzeniem, wplecionym w Dzień Matki. Jej hasło przypomina na pierwszym miejscu o Maryi, Matce Kościoła – wyjaśnia Krystyna Klamińska, prezes Fundacji dla Ratowania Klasztoru św. Jadwigi Śląskiej „By służyć”. – Nie braknie propozycji dla ducha, ale i dla ciała. Skosztować będzie można klasztornych przysmaków. Wśród nich znajdą się ciasta, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem, bigos, grillowane kiełbaski.

– Klasztor jest jeszcze w remoncie, ale chcemy przypomnieć, że wkrótce będzie otwarty dla wszystkich i pokazać jego potencjał – dodaje. – Zainteresowanie jest wielkie – o czym świadczy choćby ilość wycieczek chętnych do zwiedzania obiektu, zgłaszających się już do s. Olimpii. To będzie Majówka na progu wielkiego otwarcia.

Zobacz także o rewitalizacji pocysterskiego klasztoru w Trzebnicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama