VI Wrocławskie Dni z Rotmistrzem Pileckim

Przed nami VI Wrocławskie Dni z Rotmistrzem Pileckim, które rozpoczną się 13 maja i potrwają do 25 maja.

Data nie jest przypadkowa. 13 maja obchodzimy rocznicę urodzin bohatera, natomiast 25 maja rocznicę jego śmierci.

Pierwszym punktem tegorocznego cyklu będzie spotkanie na pl. Gołębim na rynku we Wrocławiu 13 maja o godzinie 19.30. Tam wolontariusze stowarzyszenia „Odra-Niemen” oraz wszyscy chętni ułożą ogromny napis „Pilecki” z kilkuset biało-czerwonych zniczy. Każdy może przynieść także swoje znicze i dołożyć je.

Co roku akcja ta budzi zainteresowanie turystów i przechodniów centrum miasta, a napis od razu rzuca się w oczy. Dodatkowo w tym roku o godzinie 20.30 nad zniczami złożą przysięgę harcerze i zuchy Związku Harcerstwa Polskiego.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z AKCJI "ZAPAL ZNICZ DLA ROTMISTRZA".

W dniach 16-18 maja na profilu na Facebooku stowarzyszenia „Odra Niemen” przeprowadzone zostaną konkursy poświęcone rotmistrzowi. Przez trzy dni będą ukazywać się pytania konkursowe. Spośród autorów poprawnych odpowiedzi organizatorzy wylosują atrakcyjne nagrody.

24 maja o godzinie 18 w kościele garnizonowym pw. św. Elżbiety zostanie odprawiona uroczysta Msza święta. A po niej z placu Solnego o godzinie 19 wyruszy V Wrocławski Marsz Pamięci Rotmistrza Pileckiego, który organizuje stowarzyszenie Koliber, Akademia Patriotów i Inicjatywa Historyczna. Przejdzie on ulicami: Ruską, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą, Podwale, przez Most Sądowy, Promenadą Staromiejską i do pomnika rotmistrza Pileckiego.

Organizatorzy proszą wszystkich o przyniesienie biało-czerwonych flag i jednocześnie o nie zabieranie żadnych symboli partyjnych - plakatów, banerów i flag. 

Na zakończenie Dni z Rotmistrzem Pileckim 25 maja o godzinie 19.30 obędą uroczystości pod pomnikiem bohatera na Promenadzie Staromiejskiej. Tam zebrani pomodlą się i złożą wieńce.

CZYTAJ WIĘCEJ:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..