Nowy numer 13/2020 Archiwum

Nagrali film edukacyjny o Wrocławiu i wygrali konkurs ogólnopolski

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej "Iskry" postanowili w pomysłowy sposób opowiedzieć część historii Wrocławia. Ich film okazał się najlepszy w konkursie historycznym "Między nami odkrywcami". Obejrzyj go!

Trzecia edycja konkursu historycznego pt. "Między nami odkrywcami", organizowanego przez Szkołę Podstawową "Strumienie" z Józefowa k. Warszawy, okazała się szczęśliwa dla wrocławskich uczniów z "Iskier".

Każda ze szkół, która przystępuje do rywalizacji, wyłania 6-osobową reprezentację - po dwóch uczniów z klasy czwartej, piątej i szóstej. Ta drużyna musi wykonać każdego roku określone zadanie specjalne. Tym razem wyzwaniem było nakręcenie filmu przedstawiającego XVI-wieczną dynastię związaną z okolicą, w której mieszkają uczniowie.

- W Warszawie odbyły się konkurs-przegląd tych filmów oraz turniej wiedzy historycznej o dynastii Jagiellonów. Suma punktów z tych dwóch zadań decydowała o zwycięstwie. Bierzemy w tym konkursie udział od pierwszej edycji, dlatego chłopcy go lubią. Wiąże się to z wyjazdem do Warszawy, co jest dla nich atrakcyjne. Przedsięwzięcie filmowe okazało się niełatwym zadaniem. Od razu napotyka się problemy techniczne, merytoryczne. Ja starałem się ich wspierać - mówi Bartosz Jakus, nauczyciel historii.

Jak podkreśla, chłopcom z podstawówki trzeba pomagać przy takim przedsięwzięciu. Zadaniem nauczyciela jest zainspirowanie i prowadzenie uczniów. W tym przypadku scenariusz filmu powstał pod okiem pana Bartosza. Uczniowie oczywiście mogli go swobodnie edytować, wprowadzać zmiany. Sami rozdzielali sceny i mieli wolną rękę, jeśli chodzi o interpretację tekstu oraz grę aktorską.

- Zdjęcia trwały jeden cały dzień. Dużo dyskutowaliśmy przy montażu, wprowadzaliśmy poprawki. Etap składania filmu zajął nam kilka dni - mówi B. Jakus.

OBEJRZYJ FILM:

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama