Nowy numer 14/2020 Archiwum

Polecamy modlitewnej pamięci kandydatów do kapłaństwa

Już w najbliższą sobotę podczas Mszy św. o 10.00 w katedrze wrocławskiej święcenia kapłańskie przyjmie 10 diakonów. Zapraszamy do udziału w Eucharystii i prosimy o modlitwę w ostatnich godzinach ich przygotowań do święceń. Kto 25 maja zostanie prezbiterem? Oto sylwetki kandydatów do kapłaństwa.

Polecamy modlitewnej pamięci kandydatów do kapłaństwa   ks. Łukasz Gołąbek. Agata Combik /Foto Gość

Ksiądz Łukasz Gołąbek pochodzi z parafii pw. św. Andrzeja Boboli we Wrocławiu.

Tak pisze o swoim powołaniu: "Od lata byłem związany ze Służbą Liturgiczną oraz Ruchem Światło-Życie, ale dopiero w IV klasie technikum zacząłem poważnie myśleć o seminarium. Z nikim się tym nie dzieliłem, nawet z rodzicami. Wszystkim mówiłem, że po maturze będę pracował i studiował zaocznie. W odkrywaniu mojego powołania pomogły mi dwie prawdy: "Bóg ma dla każdego z nas wspaniały plan" i "Chrześcijanin nie wierzy w przypadki, ale że są to działania Boga". Dwa razy powiedziałem sobie, że nie nadaję się na kapłana. Zawsze po takiej decyzji wydarzało się coś, co znowu przypominało mi o kapłaństwie lub seminarium. Decyzję, że pójdę do seminarium, podjąłem dopiero w sierpniu przed rozpoczęciem roku akademickiego. Poczułem wtedy wielki pokój serca i duszy, który tylko mnie utwierdził, że podejmuję dobrą decyzje i tego ode mnie chce Bóg".

Poznaj innych kandydatów do kapłaństwa:

Zobacz filmowe zaproszenie na święcenia kapłańskie.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama