powrót
Wiara.pl - Serwis

Wrocławski

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • YouTube
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 39/2025
    GN 39/2025 Dokument:(9433147,Ludzkość na dnie)
  • GN 38/2025
    GN 38/2025 Dokument:(9425048,Prawdy nie znajdziesz w świecie)
  • GN 37/2025
    GN 37/2025 Dokument:(9415138,Czy ból trzeba kochać?)
  • GN 36/2025
    GN 36/2025 Dokument:(9406888,Szczęście w nieszczęściu)
  • Historia Kościoła (11) 05/2025
    Historia Kościoła (11) 05/2025 Dokument:(9398688,„Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Wyjście przed szereg czy uzdrawianie pamięci?)
wroclaw.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji wrocławskiej → VII Majówka w Ogrodach Klasztornych. Przy sercu Matki
VII Majówka w Ogrodach Klasztornych. Przy sercu Matki  
Nabożeństwo majowe w klasztornych ogrodach. Agata Combik /Foto Gość

VII Majówka w Ogrodach Klasztornych. Przy sercu Matki przejdź do galerii

Rodzinne świętowanie w ogrodach trzebnickich sióstr boromeuszek tym razem odbyło się tuż po poświęceniu wyremontowanej części klasztoru. Wśród majowej zieleni nie brakło muzyki i smakołyków, modlitwy i zabawy.

Agata Combik Agata Combik

|

GOSC.PL

dodane 27.05.2019 16:40
0

– Maj jest miesiącem Matki Bożej, dziś obchodzimy Dzień Matki, dlatego ta majówka poświęcona jest naszym mamom, obecnym i nieobecnym – mówiła s. Maria Claret, przełożona generalna zgromadzenia, zapraszając wszystkich do korzystania z uroków zakonnych ogrodów i licznych atrakcji.

W tym roku majówka, pod hasłem „Dla ukochanej Matki”, ze względu na trwające prace została zorganizowana w tzw. Ogrodzie Cesarskim. Zespół Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego zaprosił wszystkich na humorystyczne widowisko taneczne o poszukiwaniu prezentu dla mamy, a potem na warsztaty francuskich tańców ludowych. Barbara Siomkajło, prowadząca Grupę Działań Plastycznych Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, zaprosiła rodziny do udziału w warsztatach plastycznych „Serce dla Matki”.

Tuż obok dzieci, rodziców i dziadków pracujących przy sztalugach można było zobaczyć studentów należących do wspomnianej grupy, uwieczniających bazylikę św. Jadwigi. – Mamy na studiach blok zajęć poświęconych zagadnieniom kompozycyjno-plastycznym, tu możemy się szkolić także w plenerze, dodatkowo poznajemy historię… To wszystko ma nam kiedyś pomóc przy projektowaniu – tłumaczą Artur, Daria i Marta.

VII Majówka w Ogrodach Klasztornych

GOSC.PL DODANE 26.05.2019 AKTUALIZACJA 27.05.2019

VII Majówka w Ogrodach Klasztornych

​"Dla ukochanej Matki" - pod tym hasłem odbyła się kolejna majówka, na którą zaprosiły wszystkich chętnych gości trzebnickie boromeuszki. Ze względu na trwający remont tym razem została zorganizowana w Ogrodzie Cesarskim.  

Goście korzystali chętnie z atrakcji kulinarnych, z możliwości oferowanych przez „Fotobudkę”, z zabaw i gier dla dzieci. Pod wieczór wszyscy ze świecami w dłoniach wyruszyli do ogrodowej kapliczki Matki Bożej, przy której uczestniczyli w nabożeństwie majowym. Po modlitwie odbyło się losowanie nagród pomiędzy osobami, które nabyły cegiełki na remont klasztoru (wśród nabywców zostaną rozlosowane nagrody). Grupa 50 osób zwiedziła zrewitalizowaną część klasztornego gmachu.

Krystyna Klamińska, prezes Fundacji dla Ratowania Klasztoru św. Jadwigi Śląskiej „By służyć”, zaprezentowała plany dotyczące klasztoru, który po otwarciu będzie przestrzenią dla wielu wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Nie braknie w nim oczekiwanej kawiarenki z klasztornymi przysmakami, ale i – w przyszłości – takich atrakcji, jak szlak klasztornych zabytków techniki (ze starą pralnią, młynem czy klasztorną… kolejką wąskotorową).

Wspomniała również o idei utworzenia w klasztorze Centrum wolontariatu dla dziedzictwa kulturowego. Wolontariusze angażowaliby się w rozmaite działania na rzecz pocysterskiego kompleksu, ale i całego regionu, zwłaszcza powiatu trzebnickiego (zabytki, tradycje, kultura).

– Zamierzamy współpracować z Dolnośląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, samorządami, szkołami i uczelniami – wyjaśniała pani Krystyna, dodając, że zgłaszają się kolejne osoby, które chcą zrealizować w klasztorze jakąś inicjatywę, zaangażować się w jakieś działania, włączyć w promowanie jadwiżańskiego dziedzictwa. Wszyscy chętni są mile widziani.

Głównymi organizatorami „Majówki” były: Kongregacja Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Trzebnicy, Fundacja dla Ratowania Klasztoru św. Jadwigi Śląskiej „By służyć” i Gmina Trzebnica.

Zobacz także: Poświęcenie wyremontowanej części klasztoru

1 / 1
VII Majówka w Ogrodach Klasztornych

GOSC.PL DODANE 26.05.2019 AKTUALIZACJA 27.05.2019

VII Majówka w Ogrodach Klasztornych

​"Dla ukochanej Matki" - pod tym hasłem odbyła się kolejna majówka, na którą zaprosiły wszystkich chętnych gości trzebnickie boromeuszki. Ze względu na trwający remont tym razem została zorganizowana w Ogrodzie Cesarskim.  
oceń artykuł Pobieranie..
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • MAJÓWKA W OGRODACH KLASZTORNYCH
  • TRZEBNICA

Polecane w subskrypcji

  • Skrzatusz - sanktuarium cudownej Piety
    • z bliska
    • Karol Białkowski
    Skrzatusz - sanktuarium cudownej Piety
  • Wyzwanie dla nastolatka. Czego uczy współczesne harcerstwo?
    • Polska
    • Przemysław Kucharczak
    Wyzwanie dla nastolatka. Czego uczy współczesne harcerstwo?
  • Słuchać Boga w świecie ciszy. Czy niesłyszący mogą czytać Biblię?
    • Dzień Języków Migowych
    • Maciej Rajfur
    Słuchać Boga w świecie ciszy. Czy niesłyszący mogą czytać Biblię?
  • Nie takie drony straszne?
    • Polska
    • Jerzy Kopański
    Nie takie drony straszne?
  • W NATO powinny palić się wszystkie czerwone lampki
    • Polska
    • Maria Przełomiec
    W NATO powinny palić się wszystkie czerwone lampki
  • „Matka Boża z Dzieciątkiem i św. Stanisławem Kostką” na płótnie z XVII wieku
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    „Matka Boża z Dzieciątkiem i św. Stanisławem Kostką” na płótnie z XVII wieku
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • ESM
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA
    • PARAFIE
  • Nasze media
    • MAŁY GOŚĆ
    • RADIO eM
    • WIARA.PL