Nowy numer 43/2020 Archiwum

Przyjedź na Klaretyńskie Dni Młodych

Tylko do końca tygodnia trwają zapisy na Klaretyńskie Dni Młodych w Krzydlinie Małej. Nie masz planów na weekend po Bożym Ciele? Ta propozycja jest naprawdę interesująca.

U progu wakacji od 21 do 23 czerwca w Krzydlinie Małej już po raz szósty odbędą się Klaretyńskie Dni Młodych.

- Ta idea wyrosła z pomysłu naszych kleryków, którzy podczas takiego spotkania chcieli pokazać klaretyński, misyjny charyzmat młodzieży. W ten sposób chcemy zwrócić uwagę na uniwersalność i powszechność Kościoła, że możemy robić różne rzeczy dla całej wspólnoty wierzących w różnych miejscach - tłumaczy o. Robert Pyrka CMF, odpowiedzialny za organizację wydarzenia.

Klaretyńskie Dni Młodych
brakujeludzicmf

Spotkanie będzie bardzo intensywne, bo klaretyni przygotowali bardzo szeroką ofertę. Zaplanowano spotkania m.in Janem Melą, podróżnikiem znanym z przekraczania własnej niepełnosprawności oraz Beatą Polak, perkusistką, która na stałe gra z kilkoma, nie tylko polskimi zespołami m.in. 2Tm2,3. Muzycznie wydarzenie uświetnią zespoły: "Strona B" i "Boguchwała". - Na naszym spotkaniu nie może braknąć również akcentu misyjnego. Będą nasi bracia, którzy przyjadą do nas z Chin - dodaje.

Na cztery dni Krzydlina Mała stanie się małym miasteczkiem. Organizatorzy przyklasztorny teren podzielą na kilka stref, m.in.: wypoczynku, modlitwy i kreatywności. W tej ostatniej będzie można skorzystać z 10 propozycji warsztatowych. - Zapraszamy serdecznie. Mamy przygotowanych ok. 300 miejsc, choć nie wszystkim możemy zaproponować zakwaterowanie w domu rekolekcyjnym. Będzie jednak dostępne pole namiotowe. Warto więc zapoznać się ze szczegółowym programem i zapisać się jak najszybciej - dodaje. o. Robert.

Szczegóły i zapisy na www.kdm.klaretyni.pl.

Klaretyńskie Dni Młodych (KDM) to ogólnopolskie spotkanie młodzieży, organizowane przez Zgromadzenie Misjonarzy Klaretynów. Podczas czterech dni młodzi ludzie pogłębiają przede wszystkim swoją relację z Panem Bogiem, ale również z młodym Kościołem. Służą temu Eucharystia, modlitwa, spotkania ze specjalnymi gośćmi, koncerty, warsztaty. W tym roku kilkudniowe spotkanie odbędzie się już po raz szósty. Zaproszenie do udziału jest skierowane do wszystkich, którzy nie boją się stawiać sobie trudnych pytań i poszukiwać na nie odpowiedzi, a także zaryzykować przemianę swojego życia. Warunkiem uczestnictwa jest wiek od 15 do 30 roku życia.

Hasło towarzyszące młodzieży w tym roku brzmi "Magnificat".

Czytaj o poprzednich edycjach KDM:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama