Nowy numer 43/2020 Archiwum

Prawie wszystko gotowe

Za nami ostatnie robocze spotkanie przewodników grup Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. To już ostatnia prosta przed wyruszeniem w drogę do Czarnej Madonny.

Bez pielgrzymki to by i mnie nie było. Zawsze mnie ta pielgrzymka cieszyła. Choć były i trudności. One jednak zanikają wobec celu, który się realizowało dzięki wam - mówił do księży przewodników ks. Stanisław "Orzech" Orzechowski, główny przewodnik PPW. Nawiązywał w ten sposób do swojego jubileuszu 55 lat kapłaństwa, który obchodził  w Niedzielę Trójcy Świętej i do tego jak ważnym elementem jego posługi jest piesze pielgrzymowanie na Jasną Górę.

Ostatnie przedwakacyjne spotkanie przewodników cieszyło się ogromną frekwencją. - To  świadczy, że grono osób odpowiedzialnych za PPW jest mocno zapalone i już się nie może doczekać, żeby wyruszyć w trasę - mówi ks. Tomasz Płukarski, zastępca głównego przewodnika i rzecznik prasowy wydarzenia.

Jak zaznacza, w porównaniu do ubiegłego roku nie ma większych zmian organizacyjnych. - Jedyną zmianą będzie powstała przy okazji pielgrzymki do grobu św. Jadwigi grupa 22. Przewodnik grupy - s. Samuela Brodacka - proponuje pątnikom przeżycie 9-dniowego marszu z lectio divina. Jeśli w pielgrzymce powstają nowe grupy, to jest to znak błogosławieństwa Bożego. Bardzo się tym cieszymy.

Zmienią się również niektórzy przewodnicy. Grupę 6 - odradzającą się po roku przerwy - poprowadzi ks. Daniel Solarz, grupę 11, namysłowską, poprowadzi ks. Krzysztof Wojtaś, a grupę 20 ks. Jakub Deperas. Zmiana dotyczy też grupy 4. Do dotychczasowego przewodnika ks. Mateusza Wojciechowskiego dołącza ks. Adam Skalniak.

Ks. Mirosław Porucznik i ks. Piotr Duda wieloletni kwatermistrzowie pielgrzymki ogłosili swoje rezygnacje z funkcji w związku z wieloma obowiązkami duszpasterskimi. Tegoroczne rekolekcje w drodze będą ich ostatnimi w dotychczasowej roli. - To bardzo ważna i odpowiedzialna funkcja. Ich służba jest nieoceniona i dzięki nim wiele aspektów organizacyjnych, logistycznych zawsze jest dopiętych na ostatni guzik. Dziękujemy im za wszystko dodaje ks. Płukarski i zapewnia, że w tym roku nowi kwatermistrzowie będą zdobywali doświadczenie, ucząc się od dotychczasowych.

Tegoroczna, 39. Piesza Pielgrzymka Wrocławska odbędzie się pod hasłem "Ożywiciel" od 2 do 10 sierpnia. Wszelkich formalności związanych ze zgłoszeniem udziału można dokonać w swojej parafii. Koszt pielgrzymki to: 95 zł - osoby dorosłe, 85 zł - osoby do 16. roku życia. W cenie każdy otrzymuje: kartę pielgrzyma, znaczek pielgrzymkowy, "Vademecum pielgrzyma" w postaci śpiewnika i tekstów wybranych modlitw oraz ubezpieczenie NNW. W przypadku uczestnictwa trzech i więcej osób z jednej rodziny (np. brat, siostra i rodzice) przewidziane są zniżki. Więcej informacji na www.pielgrzymka.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama