Nowy numer 43/2020 Archiwum

Łaźnia Caritas na Ostrowie Tumskim potrzebuje ubrań

Apelujemy do ludzi dobrej woli - przynoście zbędne ubrania do łaźni Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Tam chętnie skorzystają z nich najubożsi i bezdomni.

Piękna okolica Ostrowa Tumskiego przyciąga nie tylko turystów z najodleglejszych zakątków świata, czy katolików, którzy chcą pomodlić się w zabytkowych kościołach najstarszej części Wrocławia. Swoje kroki skierowują tu także ubodzy i bezdomni, korzystający m.in. z łaźni prowadzonej przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej od 2000 roku.

Wielu ludziom ten widok przy Katedralnej 7 nie współgra z malowniczym pejzażem rodem z widokówki. Ale taki jest Kościół. Piękne fasady budynków i świątyń są oczywiście urokliwe, jednak cenniejsze jest to, co skrywają te budynki w środku. W chrześcijaństwie zawsze liczy się wnętrze. A sercem Ostrowa Tumskiego są ludzie z misją, którzy pomagają potrzebującym.

Tacy pracują właśnie przy ul. Katedralnej 7 w Caritas, która prowadzi łaźnię. Każdego roku bezpłatną pomoc otrzymuje tam ponad 1500 osób. Bezpłatna toaleta, prysznic czy świeże ubrania przyciągają bezdomnych, ale oprócz takiego wsparcia w pakiecie otrzymują oni zawsze dobre słowo, cierpliwość, wyrozumiałość i to, czego dzisiaj najbardziej w zabieganym świecie brakuje - obecność potrzebną do wysłuchania.

Posługa w łaźni jest wymagająca i mogą ją realizować jedynie ludzie, którzy pielęgnują w sobie empatię i chrześcijańską miłość do bliźniego. Inaczej szybko porzuciliby to miejsce pracy.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama