Nowy numer 04/2020 Archiwum

Uczcijmy nasz znak zwycięstwa

Nadarza się szczególna okazja, by uroczyście przeżyć święto Podwyższenia Krzyża Świętego we Wrocławiu. Można to zrobić w kolegiacie Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim.

W naszych domach znajdują się krzyże, widzimy je również w wielu miejscach w przestrzeni publicznej. To znak zwycięstwa, niezwykłej miłości Jezusa do każdego człowieka, która nadaje naszemu życiu najgłębszy sens - mówi ks. Paweł Cembrowicz, proboszcz parafii katedralnej.

Podkreśla, że krzyż staje się bramą, która otwiera nową perspektywę i prowadzi do życia wiecznego, dlatego warto przypomnieć sobie to na modlitwie właśnie w święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Jak co roku z tej okazji w kolegiacie Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim obchodzony będzie odpust. Parafia katedralna włącza się w ten sposób w modlitwę w ramach ogólnopolskiej akcji Polska pod Krzyżem, która przeprowadzona będzie pod Włocławkiem tego samego dnia. Można jeszcze wybrać się tam z kilku miejsc archidiecezji wrocławskiej. Propozycje wyjazdów znajdziecie TUTAJ.

- Kto nie może wyjechać w najbliższą sobotę, ma okazję, by włączyć się w tę modlitwę całego narodu polskiego także u nas, we Wrocławiu - mówi ks. P. Cembrowicz.

Modlitwa w kościele Świętego Krzyża rozpocznie się 14 września o godz. 11 adoracją Najświętszego Sakramentu. O godz. 12 zostanie odprawiona Msza św., a po niej, o godz. 13 nastąpi nabożeństwo krzyża.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama