Nowy numer 47/2020 Archiwum

Polska pod Krzyżem w archidiecezji wrocławskiej

Zebraliśmy kilka propozycji dla tych, którzy chcieliby się włączyć w ogólnopolską akcję, a nie mogą jechać do Włocławka.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego (listę uzupełniamy; jeśli wiecie o kolejnych inicjatywach, prosimy o przesłanie wiadomości na wroclaw@gosc.pl):

 • Kolegiata pw. Krzyża Świętego (Ostrów Tumski, Wrocław): o 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 12.00 Msza św., o 13.00 - nabożeństwo Krzyża. Czytaj więcej w artykule: "Uczcijmy nasz znak zwycięstwa",
 • Parafia pw. św. Faustyny Kowalskiej (ul. Maksymiliana Jackowskiego 40, Wrocław): w ramach akcji "Polska pod krzyżem" i w cyklu przygotowań do Europejskiego Spotkania Młodych we Wrocławiu zaprasza na adorację krzyża ze śpiewami z Taizé. Początek zaplanowano na 19.00. Wcześniej, o 17.00 odbędzie się Droga Krzyżowa, a o 18.00 Msza św.
 • Parafia pw. św. Augustyna (ul. Sudecka): adoracja Najświętszego Sakramentu o 11.30 w kaplicy; o 12.00 Msza św. w kościele, o 13.00 modlitwy pod Krzyżem Misyjnym. Organizator: Akcja Katolicka Archidiecezji Wrocławskiej.
 • Parafia NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy (ul. ks. Sudoła): 15.00 - Modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego, 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu, 18.00 - Msza św., a po niej spotkanie pod Krzyżem Misyjnym przed kościołem. Organizator: Akcja Katolicka w Oleśnicy.
 • Parafia pw. św. Katarzyny w Bierutowie - modlitwa w intencji ojczyzny pod krzyżem misyjnym przy kościele. Początek o godzinie 19. Plan :1. Odczytanie apelu bp. Meringa 2. Litania do Krzyża Świętego 3. Dziesiątka różańca w intencji ojczyzny 4. Ucałowanie relikwii 5. Błogosławieństwo 6. Apel Jasnogórski.
 • Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach i góra Ślęża: Najpierw o godzinie 19 zostanie odprawiona Msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady, po Mszy wspólne wejście na szczyt Ślęży, a tam modlitwa Koronką do miłosierdzia Bożego pod krzyżem milenijnym.
 • Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej Wrocław-Złotniki:o godz. 18 Eucharystia, potem adoracja krzyża przed Najświętszym Sakramentem, później różaniec w intencji Polski z procesją krzyża.
 • Parafia pw. św. Trójcy Wrocław-Krzyki: godzina 15 - Koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej Msza święta, Droga Krzyżowa, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.30 (w tym modlitwa różańcowa)
 • Parafia pw. Odkupiciela Świata na Polance (ul. Macedońska): po Mszy św. o godz 8 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy Św. (o godz 18)
 • Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia, parafia pw. Opieki św. Józefa (ul. Ołbińska 1). Po Mszy św. o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O 20.00 zaplanowano Drogę Krzyżową, o 21.00 Apel Jasnogórski i modlitwę różańcową i adorację Najświętszego Sakramentu. O 23.00 rozpocznie się modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego. Czuwanie zakończy Msza św. o północy.
 • Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jerzego Męczennika. Uroczystości są związane z odpustem parafialnym. Msza św. pod przewodnictwem bp. Jacka Kicińskiego o 18.00. Po niej rozpocznie się modlitewne czuwanie, które zakończy się o północy.
 • Parafia pw. Karola Boromeusza w Wołowie: o 17.30 spotkanie placu przed kościołem, gdzie stoi krzyż misyjny. Tam modlitwa różańcowa, litania i później o 18.30 Eucharystia. Na koniec błogosławieństwo relikwiami ks. Jerzego Popiełuszki
 • Parafia Narodzenia NMP w Smolcu; 14.00 - adoracja Krzyża Świętego przy krzyżu obok kościoła; 14.30 - Droga Krzyżowa, 15.00 - Msza św. Organizatorzy zachęcają do przyjścia z krzyżami.
 • Parafia pw. Świętego Andrzeja Apostoła, Wrocław-Stabłowice. 11.00 - rozważanie wprowadzające, 11.30 - Modlitwa różańcowa, 12.00- odsłuchanie słów Jana Pawła II o naszej wierze i godności człowieka. Od 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z litanią do Krzyża Świętego i Koronką do Bożego Miłosierdzia 18.00 - Msza Święta, a po niej około godz. 19.00 Droga Krzyżowa.
 • Parafia pw. św. Ignacego Loyoli we Wrocławiu (jezuici): w sobotę po Mszy św. o 8.00 (ok. 8.30) do 10.00 - modlitwa przed Najświętszym Sakramentem i pod krzyżem. 

 • W Sanktuarium św Antoniego Padewskiego Husiatyńskiego w Obornikach Śląskich odbędzie się adoracja w duchu uwielbienia o godz.19.30.; w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Obornikach Śląskich po mszy wieczornej (ok.19.00) zostanie odprawione nabożeństwo ku czci Krzyża Świętego.
   
Przypomnijmy. Akcja "Polska pod krzyżem" to kolejna inicjatywa świeckich. Wierni, którzy nie mogą dotrzeć w miejsce głównego spotkania - na lotnisko pod Włocławkiem - zachęceni są do modlitwy w swoich parafiach. Intencja proponowana przez organizatorów to prośba o Bożą pomoc i obronę w czasie doświadczeń, które nas dotykają; o pomoc w walce o rodzinę, Polskę, Kościół i całą chrześcijańską cywilizację. Udział w wydarzeniu to także okazja do do wyrażenia sprzeciwu wobec mnożących się profanacji, szyderstw i zniewag świętych znaków chrześcijaństwa.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama