Nowy numer 42/2020 Archiwum

Rozpoczynają się bezpośrednie przygotowania do ESM

Już w najbliższą sobotę bracia z Taizé przyjadą do Wrocławia. Od początku października w pobliżu pl. Grunwaldzkiego (ul. Piastowska 1a) otwarte zostanie Centrum Przygotowań, gdzie będzie można przyjść, aby dowiedzieć się czegoś więcej, pomodlić się lub porozmawiać.

Ruszają intensywne przygotowania do 42. Europejskiego Spotkania Młodych Taizé, które odbędzie się we Wrocławiu między 28 grudnia 2019 a 1 stycznia 2020.

5 braci ze wspólnoty, 3 siostry zakonne (które pomagają w Taizé w przyjęciu pielgrzymów), a także 13 młodych wolontariuszy z różnych krajów przez cztery miesiące będą mieszkać w stolicy Dolnego Śląska. Będą oni codziennie odwiedzać parafie, szkoły, uczelnie i zachęcać mieszkańców Wrocławia, jak i okolicznych miejscowości do otwarcia swoich domów i przyjęcia pielgrzymów w nawet najprostszych warunkach.

W związku z przyjazdem ekipy przygotowującej potrzebna jest pomoc. W sobotni poranek, 21 września, do Wrocławia dotrze z Francji ciężarówka, która przywiezie materiały niezbędne do przygotowania tego wydarzenia. Do jej rozładunku bracia potrzebują wolontariuszy. Chętni są zaproszeni na 8.00 do Centrum Przygotowań przy ul. Piastowskiej 1a.

Dodatkowe informacje i możliwość zgłoszenia swojej pomocy 21 września można znaleźć na Facebooku.

Europejskie Spotkanie Młodych Taizé co roku przyciągają tysiące młodych z całego świata, a znany z gościnności Wrocław przyjmie ich już po raz trzeci. Młodzi, którzy wyruszą w drogę do "miasta spotkań", są zaproszeni do pogłębienia życia wewnętrznego i więzi solidarności.

Pielgrzymka ta prowadzi do źródeł zaufania, gdzie zarówno sami uczestnicy, jaki i ci, którzy będą ich gościć, będą mogli doświadczyć przyjaźni, pojednania i pokoju. Europejskie Spotkania Młodych są konkretnym sposobem promowania zrozumienia między ludźmi, pokonywania uprzedzeń i budowania nowych dróg wzajemnego zaufania.

Informacje o tym jak Wrocław przygotowuje się do Europejskiego Spotkania Młodych wkrótce będzie można znaleźć w naszym serwisie specjalnym: www.esmwroclaw.gosc.pl.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama