Nowy numer 41/2019 Archiwum

Łączniczki

Wraz z braćmi do Wrocławia przyjechali również wolontariusze z różnych części Europy. Wśród nich są Julia z Kijowa i Alison z Lyonu. Obie całkiem nieźle radzą sobie z językiem polskim.

Wydarzenie, które odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska za nieco ponad dwa miesiące, to ogromne przedsięwzięcie logistyczne. Bracia z Taizé wielokrotnie przyznawali, że organizacja ESM nie byłaby możliwa bez zaangażowania młodych osób, które włączają się w przygotowania. Czym się zajmują wolontariusze w Centrum Przygotowań? Każdy ma listę 10–15 parafii, za które jest odpowiedzialny. Ich zadaniem jest skontaktowanie się z proboszczami, księżmi czy młodzieżą i pomoc w zorganizowaniu przyjęcia pielgrzymów, zakwaterowaniu ich oraz organizacja modlitw porannych, które będą się odbywały w kościołach.

Dostępne jest 13% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL