Nowy numer 3/2021 Archiwum

Mężczyzna w obronie wartości

Uczestnictwo w Orszaku Trzech Króli to nie tylko przemarsz z punktu A do punktu B...

Oczywiście wygodnie jest stać i patrzeć na Orszak Trzech Króli z chodnika albo oglądać bezpośrednią transmisję w telewizji lub internecie. Jednak można również do niego dołączyć. Uczestnictwo w Orszaku Trzech Króli to nie tylko przemarsz z punktu A do punktu B. To również świadectwo wiary. Kościół to Ty, ja, my i oni, sąsiad siedzący na kanapie i pani sprzedająca bułki. To kapłan, siostra zakonna, kobieta w depresji i twardy facet, który nigdy nie płacze. To dzieci, te najmniejsze i te jeszcze nienarodzone. Jeśli podczas takich wydarzeń nie manifestuje się jedności z Jezusem Chrystusem, to kiedy powinno się to czynić? Jak w tym poranionym świecie mężczyzna może zademonstrować gotowość do obrony swojej wiary, rodziny i wartości, jeśli nie poprzez wspólne i odważne okazywanie swojej katolickiej tożsamości?

Kiedy w miastach mnożą się manifestacje zagrażające jego dzieciom, odpowiedzialny mąż i ojciec "staje do walki".  W Biblii jest wiele przykładów odważnych mężczyzn, broniących swoich domów i ludzi, za których byli odpowiedzialni. Trzymali w rękach laskę, procę, miecz lub walczyli słowem. W obecnych czasach, kiedy trwa spór ideologiczny, Mężczyźni św. Józefa we Wrocławiu dzierżą w swych rękach różaniec, a w sercach miłość do Narodzonego Zbawiciela.

6 stycznia 2020 roku, w dzień Objawienia Pańskiego, wraz z innymi osobami będą trzymać Straż Orszakową, aby zabezpieczyć orszak przed ewentualnym zewnętrznym zamieszaniem, a z pomocą różańca – zbudować mocną ochronę przeciw zagrożeniom duchowym. Można być zadowolonym z siebie mężczyzną, ale można też być zadowolonym z siebie Mężczyzną św. Józefa, który stale pracuje nad sobą i swoimi relacjami z żoną i dziećmi w obecności Jezusa Chrystusa. I melduje się w jednym szeregu z innymi, gdy jego wartości są w niebezpieczeństwie. Nie tylko mówi "Pan jest moją mocą i źródłem męstwa.." (Wj 15,2), ale też działa, bo wie, że "martwa jest wiara bez uczynków" (Jk 2,26).

Każdy, kto chce dołączyć do Straży Orszakowej podczas jubileuszowego 10. Orszaku Trzech Króli, znajdzie szczegółowe informacje na temat rejestracji na stronie Mężczyzn św. Józefa we Wrocławiu www.mezczyzniwewroclawiu.pl.

Początek tegorocznego wrocławskiego Orszaku Trzech Króli zaplanowany jest na 6 stycznia o 12.30 na Ostrowie Tumskim.

Kliknij i zobacz listę orszaków w archidiecezji wrocławskiej i godziny ich rozpoczęcia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • Dremor_
    06.01.2020 00:16
    Dremor_
    Artykuł pisany, jakby bez przymierzania na Orszaki Trzech Króli co roku leciały kamienie, a uczestnicy spotykali się z agresją przechodniów.
    doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Polecane filmy