GN 2/2021 Archiwum

Na żywo z pierwszą damą

Dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego prowadzonego przez siostry Matki Bożej Miłosierdzia czwartkowe popołudnie spędziły na rozmowie z Agatą Kornhauser-Dudą. Miały okazję zadać jej własne pytania.

To nie pierwszy kontakt z prezydentową podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego dla Dziewcząt Niedostosowanych Społecznie im. Matki Teresy Potockiej. O niedawnych odwiedzinach A. Kornhauser-Dudy u sióstr pisaliśmy tutaj:

Relacje dziewcząt z panią prezydentową są żywe. Tym razem do spotkania doszło przez łącza internetowe. Pierwsza dama opowiadała o swoim życiu w pandemii i utrzymywaniu kontaktów przez internet.

- Powoli opuszczamy pałac prezydencki. 1 czerwca wybieramy się do domu dziecka, a 2 czerwca spotkamy się z repatriantami z Kazachstanu - poinformowała.

- My, w ośrodku, staramy się urozmaicać czas w epidemii. Same tworzymy konkursy, m.in. o patronach, ważnych ludziach, jak np. o Janie Pawle II w 100. rocznicę jego urodzin. Dziewczyny poza tym malują, tworzą wierszę - opowiadała 18-letnia Karolina Grzanka.

- My z kolei z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II mieliśmy być w Watykanie, ale niestety z powodu pandemii się nie udało. Odwiedziliśmy za to Wadowice. Dzięki technologii na telebimach obejrzeliśmy także niezwykły koncert artystów w hołdzie Janowi Pawłowi II. Wystąpiły w nim nawet zakonnice z Kolumbii - oświadczyła A. Kornhauser-Duda.

- My także planowałyśmy pojechać do Rzymu na wycieczkę, ale niestety musimy to odsunąć w czasie - stwierdziła s. Arkadia Teresa Wilkowska ZMBM, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Pani prezydentowa wypytywała także siostry Matki Bożej Miłosierdzia o remont oraz o plany na Dzień Dziecka. Przy tej okazji dziewczęta podzieliły się swoimi marzeniami.

- Chciałabym się spotkać z rodziną, pojechać na wakacje, żeby wróciły szkolne wycieczki, bo w tym roku nie było żadnej. Marzymy też o tym, żeby ktoś nam pomógł wybudować dużą salę gimnastyczną, bo mamy niewielką salę do ćwiczeń. Oraz... żebyśmy w przyszłym roku szkolnym przyjechać od Warszawy i zwiedzić Pałac Prezydencki - wymieniła Karolina.

- Zaproszenie jest otwarte, więc bardzo serdecznie zachęcam do przyjazdu. Nie wiadomo, czy my nadal będziemy mieszkać w pałacu, ale jeśli nie, to przyszła para prezydencka powinna utrzymać zaproszenie - uśmiechnęła się pierwsza dama.

Dziewczęta pochwaliły się, że nagrywają sztukę Jana Pawła II pt. "Przed sklepem jubilera" i przygotowują się do egzaminów - teoretycznych oraz praktycznych.

- Jesteście niezwykle kreatywne, co bardzo podziwiam - podsumowała A. Kornhauser-Duda.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama