Nowy numer 43/2020 Archiwum

Kibice Śląska Wrocław pomagają domowi dziecka prowadzonemu przez Siostry Szkolne de Notre Dame

1 czerwca to idealna data, by nie tylko świętować Dzień Dziecka, ale i coś dobrego dla dzieci zrobić. Kibice piłkarskiego Śląska postanowili wesprzeć Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych "Wiosna" w Krzydlinie Małej.

Dom Dziecka "Wiosna" ma już 76 lat. Prowadzą go od początku zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame. Przeczytaj o jego niezwykłej historii tutaj:

Teraz w trudnym okresie pandemii placówkę postanowili wesprzeć kibice Śląska Wrocław na czele ze stowarzyszeniem "Wielki Śląsk". Wykorzystują dobrą okazję, czyli Dzień Dziecka i sami wpłacają oraz zbierają pieniądze dla "Wiosny". Jak piszą:

Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych "Wiosna" jest nam od dawna bardzo bliski. Dla tego domu dziecka przeprowadziliśmy już wiele akcji, przede wszystkim z okazji Dnia Dziecka oraz świąt Bożego Narodzenia, podczas których wręczaliśmy dzieciom prezenty z ich marzeń.

Tym razem chcemy pójść o krok dalej i wyposażyć salę gimnastyczną, zlokalizowaną na terenie placówki. Przez panującą pandemię w tym roku dzieci spędzą wakacje na terenie ośrodka, bez możliwości udania się na wakacyjne wyjazdy. Dzięki sali gimnastycznej będą mogły równie ciekawie spędzić ten czas w obiekcie sportowym.

Zbiórka potrwa do połowy lipca. Kibice chcą zgromadzić 15 tysięcy złotych i przeznaczyć wszystko na wyposażenie sali gimnastycznej w Krzydlinie Małej. Zostaną tam wyznaczone boiska do gry w piłkę nożną, siatkówkę oraz koszykówkę, zakupione bramki, siatka oraz kosze. Dla młodszych dzieci wydzielona będzie strefa gimnastyczna, w której znajdą się m.in. drabinki, materace, ławeczki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama