Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Znamy laureatów II Ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży "Dzieła Miłości"

II Ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży "Dzieła Miłości" - organizowany w 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II - już rozstrzygnięty.

Na konkurs - zorganizowany przez Fundację dla Ratowania Klasztoru św. Jadwigi Śląskiej "By służyć", przy współpracy z Kongregacją Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Trzebnicy, pod honorowym patronatem "Gościa Niedzielnego" - wpłynęły prace z całej Polski.

Komisja konkursowa, która pracowała w składzie: Łucja Kołodziejczyk - sekretarz komisji, s. Rita Figacz SMCB - członek komisji, Zbigniew Lubicz Miszewski - członek komisji, Krystyna Klamińska - przewodnicząca komisji, przyznała nagrody oraz wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych. Z uwagi na wyrównany poziom prac, przyznano kilka równorzędnych nagród.

Zgodnie z regulaminem, prezentujemy laureatów:

I grupa wiekowa: od 7 do 9 lat
I NAGRODA:
Liliana Łuniewska (Milanówek), Stalla Tabor (Lublin);
II NAGRODA:
Natalia Mazurkiewicz (Gliwice), Julia Wiśniewska (Lublin);
III NAGRODA:
Tymoteusz Bober (Duszniki Zdrój);

II grupa wiekowa: od 10 do12 lat
I NAGRODA:
Lidia Horoszewicz (Gliwice);
II NAGRODA:
Paulina Kucharczyk (Wola), Nikola Trzonkowska (Radzymin);
III NAGRODA:
Nikolas Andrzejak (Wola), Paula Boksa (Piotrków Trybunalski).

III grupa wiekowa: od 13 do 15 lat
I NAGRODA:
Natalia Cyptor (Gliwice), Gabriela Mindur (Miłkowice);
II NAGRODA:
Gabriela Byra (Łosiniec), Lidia Składanek (Janówek);
III NAGRODA:
Sandra Izworska (Zgłowice), Nel Wilczyńska (Gdańsk).
WYRÓŻNIENIE:
Eliza Borowska (Łubin Kościelny).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy. Nagrody i dyplomy zostaną wysłane drogą pocztową.

*

Jak zauważają członkowie jury, każda z prac była wyjątkowa. Widać, że wykonywano je w domu. Dziecięce dzieła ukazują miłość w różnych formach - miłość Boga i do Boga, miłość ojca, mamy, dziadka i babci, miłość wolontariuszy, pani doktor, ale również... pieska, przyjaciela na trudny czas, jakiego ostatnio doświadczaliśmy.

Wiele prac, pełnych emocji, zawiera elementy związane z epidemią i ukazuje postawę wobec ludzi ciężko chorych. Są szczere i dające do myślenia. Wśród tematów prac pojawiają się na przykład: "Miłość bez granic", "Droga miłości wg Jana Pawła II", "Bohater na co dzień", "Miłujmy się i dzielmy radością". Młodzi niezwykle ciepło wypowiedzieli się na temat papieża Polaka i jego wpływu na trudną, obecną, codzienność.

"Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że mamy tak wrażliwe młode pokolenie" - stwierdzają członkowie jury. "Uzmysłowiliśmy sobie, że miłość to również przebaczenie. Dziękujemy uczestnikom konkursu za trud i prace, które odzwierciedlają wasze pełne miłości serca. Dziękujemy również waszym rodzicom i opiekunom (...)".

Komisja konkursowa - zauważając, że poziom prac jest zróżnicowany, ale każda niesie głęboki przekaz i posiada ciekawą kompozycję - zakwalifikowała wszystkie prace na wystawę pokonkursową. Odbędzie się ona w klasztorze św. Jadwigi (pierwotnie miała zostać zorganizowana w starej wozowni klasztornej). Klimatyczne i historyczne wnętrza klasztorne stanowiły będą doskonałą oprawę prac. Będzie to druga - po zakończonej w ubiegłym roku konserwacji i rewitalizacji wnętrz klasztornych - wystawa w tym miejscu, a pierwsza, która zaprezentuje dzieła dzieci i młodzieży z całej Polski.

Pełna listę uczestników konkursu oraz zdjęcia prac będą dostępne do 10 lipca.

Krystyna Klamińska, prezes Fundacji "By służyć", oraz s. Claret Cecylia Król, przełożona generalna Kongregacji Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza, już zapraszają do udziału w III edycji konkursu "Dzieła Miłości" w 2021 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy