Nowy numer 49/2023 Archiwum

Ora et run 2020

Przed nami zawody biegowe w Henrykowie: 9. Półmaraton Henrykowski, 5. Dycha Księgi Henrykowskiej, Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków.

Biegi są planowane na 12 września z zachowaniem obowiązujących restrykcji związanych z pandemią. Organizatorzy w związku z półmaratonem zaplanowali cztery strefy czasowe po maksymalnie 150 uczestników ze względu na wyniki: 1 godz. 40 min. i szybciej, 1.40-1.50, 1.50 i wolniej oraz 150 osób w serii biegu na 10 km.

Na dystansie półmaratonu przygotowano jeden punkt odświeżania, tylko z butelkowaną wodą. Zawodnicy na mecie otrzymają pakiet startowy z medalem. W tym roku nie ma kategorii dodatkowych ze względu na uniknięcie zgromadzenia na mecie większego niż 150 osób.

Zapisy przez specjalny formularz obowiązują do 10 września.

Więcej informacji znajdziemy na www.bieghenrykow.pro-run.pl.

W ramach całej imprezy zostaną przeprowadzone Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków. Przed rokiem Mistrzem Polski w półmaratonie wśród księży został ks. Grzegorz Tabaka, wikariusz parafii pw. Chrystusa Króla w Brzegu Dolnym (czas: 1 godzina 50 minut i 15 sekund), a wśród kleryków najlepszy na 21 kilometrów był diakon Łukasz Gołąbek z Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu (czas: 2 godziny 2 minuty i 7 sekund).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy