Nowy numer 48/2020 Archiwum

Coraz większe trudności ZOL-u dla dzieci w Wierzbicach

Prowadzące Zakład siostry józefitki proszą o modlitwę i wsparcie wolontariuszy! W tej chwili 50 niepełnosprawnych dzieci pozostało bez opieki, bo cały personel jest na kwarantannie.

Już wczoraj informowaliśmy o pogarszającej się sytuacji (czytaj TUTAJ). Dziś stała się jeszcze bardziej dramatyczna.

Koronawirus storpedował całkowicie działalność Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla dzieci.

Dziś otrzymaliśmy kolejną informację:

Proszę o modlitwę za nas. W tym momencie 50 niepełnosprawnych dzieci w Wierzbicach jest bez opieki. Cały personel na kwarantannie.Dla chcących pomóc, kontakt z siostrą prowincjalną Mateuszą Ciszewską tel. 511507917

Dołączamy się do prośby do ludzi dobrej woli o pomoc.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Dzieci prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Św. Józefa w Wierzbicach, jest niepublicznym zakładem opieki zdrowotnej długoterminowej. Jego misją jest pomoc dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej w odzyskaniu możliwie jak największego zakresu sprawności i niezależności oraz poprawa jakości ich życia.

Celem ZOL-u  jest udzielanie kompleksowej opieki medycznej chorym - dzieciom i młodzieży z upośledzeniem zdolności do samodzielnego poruszania się, gdy nie kwalifikują się do leczenia szpitalnego, a wymagają kontynuacji leczenia farmakologicznego oraz dietetycznego i są niezdolne do samoopieki oraz wymagają leczenia, pielęgnacji i rehabilitacji oraz zapewnienia opieki pielęgniarskiej.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama