Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zobacz jeden z pierwszych dyplomów Politechniki Wrocławskiej

Dzięki uprzejmości córki prezentujemy dyplom ukończenia Politechniki Wrocławskiej z 1947 roku przez Bolesława Chojnackiego. Był także słuchaczem pierwszego wykładu po polsku 15 listopada 1945 roku.

W odpowiedzi na nasz tekst o 75. rocznicy pierwszego wykładu po polsku na Politechnice Wrocławskiej, który zainaugurował powojenny świat akademicki we Wrocławiu, zgłosiła się do nas p. Marta, której ojciec jako jeden z pierwszy studentów ukończył tę wrocławską uczelnię.

Co ciekawe, Bolesław Chojnacki był uczestnikiem inauguracyjnego wykładu po polsku prof. Idaszewskiego z 15 listopada 1945 roku. Jest obecny nawet na legendarnym zdjęciu.

Zobacz jeden z pierwszych dyplomów Politechniki Wrocławskiej

Poniżej prezentujemy dyplom nr 17 Politechniki Wrocławskiej Bolesława Chojnackiego, który uzyskał stopień magistra nauk technicznych inżyniera elektryka w zakresie prądów silnych. Pan Bolesław przed wojną studiował na Politechnice Lwowskiej. Dokument pochodzi z 16 stycznia 1947 roku.

Zobacz jeden z pierwszych dyplomów Politechniki Wrocławskiej   Marta Pawlikowska Zobacz jeden z pierwszych dyplomów Politechniki Wrocławskiej   Dyplom Politechniki Wrocławskiej z numerem 17. Marta Pawlikowska
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama