Nowy numer 3/2021 Archiwum

Świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom już zapłonęła

W kościele uniwersyteckim pw. Najświętszego Imienia Jezus zainaugurowano akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz zbiórkę "Adwent? Tak! Pomagam".

Ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas podkreśla, że jest to już 27. akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

- Nasze rodziny, które zapalają te świece na swoich stołach, zapraszają do niego również tych, którzy dzięki tej akcji otrzymują wsparcie. Są to dzieci nie tylko z Polski, ale w tym roku również z Syrii. Niech na każdym stole ta świeca zapłonie. W ten sposób, mimo pandemii, będziemy świadomi, że zaprosiliśmy z każdym kolejnym płomieniem kolejną potrzebującą osobę do naszej rodziny - wyjaśnia

- To światło rozświetla mroki i niepokoje. Daje nam nadzieję na osiągnięcie sukcesu w walce z epidemią. Chrystus przychodzi, by rozświetlić to, co w naszym życiu jest smutne. Niech miłość Chrystusa będzie w naszych rodzinach obecna - dodał.

Paweł Trawka, rzeczni prasowy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej podkreśla, że w trym roku inna formułę będzie miała inna z akcji Caritas - "Adwent? Tak? Pomagam". - Nie będzie w tym roku zbiórki w sklepach. Dlatego kosze na żywność będą stały w kościołach naszej archidiecezji. Chcemy, by te kosze wypełniły się produktami pierwszej potrzeby o długim terminie przydatności. Niech to będzie dar naszego serca - zaznacza.

Paczki będą przygotowywali wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas. - Dary trafią w tym roku głównie do samotnych osób starszych. Liczymy na to, że dzięki powodzeniu zbiórki, wielu ludzi będzie miało możliwość z nich korzystania nie tylko w święta, ale jeszcze długo później. Zapraszam do korzystania z tych koszy i do dzielenia się dobrem - dodaje.

Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom trafiły do dystrybucji w parafiach już w październiku. Dochód z ich sprzedaży będzie podzielony na trzy część. Pierwsza pozostanie na potrzeby charytatywne Parafialnych Zespołów Caritas, druga pomoże dofinansować wakacyjny wypoczynek dla dzieci w ramach kolonii Caritas, a trzecia zostanie przekazana na dzieła prowadzone przez Caritas Polska poza granicami Polski.

Cena małej świecy to 6 zł, a dużej 15 zł.

O innych akcja adwentowych Caritas Archidiecezji Wrocławskiej można przeczytać w najnowszym papierowym wydaniu "Gościa Wrocławskiego" lub w e-wydaniu: "Zawsze dla drugich"

Świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom już zapłonęła   Takie kosze staną w wielu parafiach archidiecezji wrocławskiej. Karol Białkowski /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama