Nowy numer 3/2021 Archiwum

List rektorów PWT i MWSD na Boże Narodzenie

Tradycyjnie w święto św. Szczepana odczytywany jest w kościołach archidiecezji list rektorów - ks. prof. Włodzimierza Wołyńca (Papieski Wydział Teologiczny) i ks. dr. Kacpra Radzkiego (Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne). Tego dnia kolekta jest przeznaczona na potrzeby uczelni.

"Wspominając pierwszego męczennika, św. Szczepana snujemy refleksję na temat wiary i konieczności oddania za nią życia. Oba te wydarzenia traktujemy jako historyczne - podobnie jak okoliczności, które im towarzyszą, Jak wielkie może być nasze zdziwienie, kiedy odkryjemy, że my, ludzie XXI wieku w swoich nastawieniach w zasadzie niczym się nie różnimy od współczesnych Jezusowi - piszą we wstępie księża rektorzy.

Zwracają też uwagę, że współczesny człowiek może zamykać się na życie, z bojaźni, niechęci, strachu. "Dlatego potrzeba wśród nas tych, którzy będą potrafili otworzyć drzwi ludzkich serc na nowe życie" - czytamy. Podkreślają również, że potrzeba wśród nas tych, którzy słowem i świadectwem życia będą potrafili usunąć z ludzkich serc wrogość i nienawiść, aby zwyciężyła miłość płynąca z wiary.

Cały list można przeczytać na kolejnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama