Nowy numer 3/2021 Archiwum

Miał prawe serce po lewej stronie - wspomnienie śp. o. Macieja Zięby

Był człowiekiem nietuzinkowym. Jaki pozostał w myślach młodych ludzi, którzy z nim pracowali, słuchali go z ambony, przy stole, ale i w konfesjonale?

Ojca Macieja Ziębę można przedstawić w encyklopedycznych formułkach, zawierających chronologię podjętych działań, sukcesów, odznaczeń. W tym przypadku jest ich sporo, bo dominikanin przez całe swoje dorosłe życie był osobą aktywną na polu intelektualnym i duszpasterskim. Odcisnął wyraźne piętno w wielu środowiskach - od Solidarności przez Instytut Tertio Millenio po różnego rodzaju media i instytucje. 

Ale my chcemy spojrzeć na tego człowieka oczami młodych ludzi, którzy stanowią teraz o sile naszego kraju. Pokoleniu tzw. "młodych dorosłych", których o. Zięba formował. Co zostało w nich z niego? Ich wspomnienia rysują obraz inny do tego z Wikipedii. Za wykładami, sympozjami, programami, kazaniami stał konkretny człowiek. Jaki? 

O tym na następnych stronach mówią ci, którzy go poznali nieco lepiej:

Przypominamy, że 9 stycznia we Wrocławiu odbędzie się pogrzeb śp. o. Maciej Zięby. Zostanie pochowany na cmentarzu przy ul. Bujwida.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama