Nowy numer 49/2023 Archiwum

Nowa płyta Dominiki Zamary. Sopranem i gitarą o miłości

Pochodzącą z Wrocławia światową sławy sopranistkę usłyszeć możemy dzięki kolejnej płycie, która ukazała się w styczniu (w wydawnictwie Elegia Classics). Artystka wraz z gitarzystą Amedeo Carroccim prezentują utwory Mauro Giulianiego (1781-1829).

– Na płycie, z serii Gold Edition, usłyszymy arie, arietty oraz cavatiny Mauro Giulianiego – wybitnego XVII-wiecznego kompozytora oraz wirtuoza gitary, który pisał piękne arie w stylu bel canto (był jego prekursorem) – wyjaśnia Dominika Zamara. – Jest autorem m.in. dzieł na gitarę klasyczną, na gitarę solo. Na płycie prezentujemy mniej znane jego utwory. Promuję je do tekstów wybitnego poety P. Metastasio (1698-1782). Na gitarze zagrał maestro Amedeo Carrocci – znakomity włoski gitarzysta, kompozytor.

Artystka wspomina o długich przygotowaniach do nagrania – arie Giulianiego nie są dla wykonawcy łatwe technicznie, choć są bardzo piękne i zmierzenie się z nimi daje dużo satysfakcji. Teksty mówią o miłości – romantycznym spotkaniu dwojga dusz.

Na odbiorców czeka dodatkowa niespodzianka. Do każdego utworu został nakręcony videoklip. Jeden z nich powstał w Roccasecca, w miejscu, gdzie urodził się św. Tomasz z Akwinu.

 

– W czasie epidemii bardzo nam brakuje występów na scenie. Mamy co prawda koncerty online, możemy nagrywać płyty – jest na to nawet więcej czasu – ale brakuje nam kontaktu z publicznością. Tęsknimy za tym – dodaje D. Zamara. – We Włoszech pomału otwierają się możliwości organizowania koncertów – w reżimie sanitarnym, z ograniczoną liczbą osób, ale już nie tylko w świecie wirtualnym. Mam nadzieję, że i w Polsce tak się wkrótce stanie.

Nowa płyta Dominiki Zamary. Sopranem i gitarą o miłości   Nowa płyta ukazała się w styczniu. Materiały prasowe

Zobacz także na elegiaclassics.com

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy