Nowy numer 22/2023 Archiwum

Zmarł franciszkanin o. Piotr Kwoczała

Wieloletni kapelan wrocławskich hospicjów umarł 21 stycznia w Dolnośląskim Centrum Onkologii. Zmagał się od lat z chorobą nowotworową. Miał 63 lata.

Piotr Kwoczała urodził się 17 lipca 1957 roku w Zdzieszowicach. Święcenia kapłańskie przyjął 23 maja 1985 roku w Kłodzku. Posługiwał w Zakonie Braci Mniejszych.

Przez jakiś czas pracował duszpastersko we Włoszech. W 2012 roku, gdy wrócił do Polski, został kapelanem we wrocławskim hospicjum dla chorych na nowotwór. W tym czasie rozpoczął także posługę jako kapelan w hospicjum domowym Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Był częścią wspólnoty franciszkanów na wrocławskich Karłowicach. Sam doświadczył choroby nieuleczalnej. Swój czas pomiędzy kursami chemioterapii spędzał, odwiedzając dzieci z fundacji. 

W 2019 roku za swoją wieloletnią pracę społeczną został w imieniu prezydenta Wrocławia wpisany do Wrocławskiej Księgi Pamięci i odznaczony Złotą Odznaką za długoletnią działalność na rzecz miasta.

We wtorek 26 stycznia o 18.30 zostanie odprawiona Msza żałobna w intencji zmarłego zakonnika w kościele pw. św. Antoniego na wrocławskich Karłowicach. Pogrzeb odbędzie się w środę 27 stycznia o godzinie 11 na górze św. Anny.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast