Nowy numer 48/2023 Archiwum

Wrocław-Strachocin. Inauguracja Roku Rodziny ze św. Józefem

W parafii pw. NMP Bolesnej we Wrocławiu-Strachocinie przez kolejne dni trwa modlitwa w intencji rodzin za przyczyną św. Józefa. Jego ikonę z okazji Roku św. Józefa napisała dla parafii Beata Domagała. Każda rodzina może przyjąć do swego domu kopię ikony.

Artystka od dawna prowadzi w parafii warsztaty ikonopisania. Ikona św. Józefa z Dzieciątkiem – wykonana historyczną techniką tempery jajowej – znalazła się w kościele przy ul. Tatarakowej, a jej poświęcone kopie, wraz z tekstem modlitwy do św. Józefa, parafianie mogą zabrać do swoich domów. Zaproszeni są także, by w gronie rodzinnym odmawiać jak najczęściej modlitwę do Świętego.

Uroczyste Msze św. na rozpoczęcie Roku Rodziny celebrowane były 19 marca. W sobotę 20 marca trwała modlitwa rodzin związanych z Odnową w Duchu Świętym. W niedzielę 21 marca po każdej Mszy św. polecane są Panu Bogu wszystkie rodziny parafii.

– Bóg chce nas dotknąć swoją łaską nie tylko indywidualnie, ale także jako rodzinę – przypominał podczas sobotniej Eucharystii proboszcz, ks. Wojciech Jaśkiewicz. Zachęcał, by zadbać o rzeczy najprostsze – o dobrą komunikację, odnoszenie się do siebie z miłością.

Przypomniał słowa papieża Franciszka z adhortacji „Amoris laetitia” (nr 239): „(…) Istnieje wiele trudności w rodzinach, kiedy któryś z jej członków nie dojrzał w swoim sposobie nawiązywania relacji, ponieważ nie uzdrowił ran z jakiegoś etapu swego życia. Źle przeżyte własne dzieciństwo i młodość są wylęgarnią kryzysów osobistych, które w końcu mają wpływ na małżeństwo. Jeśli wszyscy byliby osobami dojrzewającymi  normalnie, kryzysy byłyby mniej częste i mniej bolesne.”

Powierzamy ci nasze rodziny, ich prace, radości i cierpienia. Powierzamy ci dzieci, rodziców i dziadków – modlili się parafianie. – Wprowadź Jezusa do naszych domów, pomóż przyjąć Go do naszych serc, uproś łaskę miłości, zgody i pokoju, aby nasze rodziny osiągnęły szczęście doczesne i wieczne (…).”

– Chcemy sobie przypomnieć podkreśla ks. Wojciech że wszyscy tworzymy jedną rodzinę dzieci Bożych, składającą się z wielu rodzin.

Parafia przygotowuje specjalną propozycję letnich rekolekcji rodzinnych, a już w kwietniu (jeśli epidemia nie popsuje planów) wszyscy parafianie, rodziny i osoby indywidualne, są zaproszone na weekendowy wyjazd do Przesieki. Tematem spotkania będzie radość.

Zobacz także propozycję Rodzinnej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

Wrocław-Strachocin. Inauguracja Roku Rodziny ze św. Józefem  

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy