Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Przypomnieli o rotmistrzu Pileckim wielkim napisem

To już niepisana wrocławska tradycja. Tym razem na pl. Wolności członkowie stowarzyszenia "Odra-Niemen" i wolontariusze ustawili wielki napis "Pilecki" z prawie tysiąca biało-czerwonych zniczy.

Tak rozpoczęły się Dni z Rotmistrzem Pileckim, które od kilku lat odbywają się w stolicy Dolnego Śląska, a które koordynuje "Odra-Niemen".

Akcji ze zniczami towarzyszyło otwarcie wystawy oraz rozdawanie ulotek edukacyjnych w kilku językach. Cała inicjatywa odbyła się dokładnie w 120. rocznicę urodzin polskiego bohatera.

Część zniczy trafiła pod pomnik-pierścień poświęcony rtm. Pileckiemu, a część pojedzie na Kresy Wschodnie, by zapłonąć na polskich cmentarzach. Dni z Rotmistrzem Pileckim potrwają do 25 maja. Dokładny plan można zobaczyć TUTAJ.

ZOBACZ FILM:

Wielki napis "Pilecki" z biało-czerwonych zniczy
Gosc Wroclawski [live]
Przypomnieli o rotmistrzu Pileckim wielkim napisem   Janusz Gajdamowicz Przypomnieli o rotmistrzu Pileckim wielkim napisem   Janusz Gajdamowicz


We wcześniejszych latach ustawiano symbol Polski Walczącej oraz napis "Pilecki" na wrocławskim rynku. Przeczytaj i zobacz:

 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy