Nowy numer 37/2021 Archiwum

Poszukiwani animatorzy na spotkanie młodych na Ślęży

Brakuje młodych powyżej 16. roku życia, którzy mogliby poprowadzić małe grupki dzielenia na szczycie Ślęży już 18 września.

Jakie wymaganie są potrzebne? - Animator powinien być osoba wierzącą, umiejącą słuchać i dającą przestrzeń do wypowiedzi innym. Jego zadaniem jest umożliwienie innym ludziom dzielenia się swoimi spostrzeżeniami. A jeśli ktoś z uczestników chciałby milczeć, to należy pozwolić mu milczeć i nikogo nie zmuszać do mówienia - tłumaczy Adriana Kwiatkowska z Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży.

Organizatorzy spotkania młodych na Ślęży chcą, żeby to młodzi ludzie byli animatorami. Najlepiej ze szkoły średniej, czyli powyżej 16. roku życia. Grupki dzielenia potrwają około 45 minut.

- Jeśli ktoś chciałby zostać animatorem, to proszę, by przyszedł na spotkanie w środę 15 września o godz. 19 na Katedralną 4. A jeżeli nie może się pojawić, wówczas na szczycie Ślęży, już w dniu spotkania, 18 września o godz. 12 rusza punkt rejestracji. I tam mogą się zgłosić chętni kandydaci na animatorów. Otrzymają od razu cały pakiet informacji. Z kolei jeżeli ktoś się zgłosi przez formularz internetowy, otrzyma wcześniej tekst, na którym będzie pracował z młodymi - zapowiada Adriana.

Animator to rozwijająca funkcja, która może stać się początkiem wspaniałej przygody z Kościołem, Diecezjalnym Duszpasterstwem Młodzieży lub inną młodzieżową wspólnotą. Nie jest to jednak żadne zobowiązanie, lecz propozycja, którą można dobrowolnie przyjąć.

Czytaj więcej o spotkani młodych na Ślęży w tym roku:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama