Nowy numer 48/2021 Archiwum

Koncert dla mam i ich dzieci

23 października odbędzie się koncert charytatywny na rzecz wrocławskiego domu samotnej matki prowadzonego przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej we Wrocławiu. To miejsce schronienia dla kobiet w ciąży i z małoletnimi dziećmi, które znalazły się w bardzo trudnej sytuacji życiowej, często uciekających przed przemocą.

Obecnie budynek, w którym prowadzona jest ta działalność, wymaga pilnej interwencji budowlanej. Mówi s. Goretti ze stowarzyszenia "Misja dworcowa", które prowadzi placówkę:

Konstrukcja budynku powoduje ciągłe zalewanie pomieszczeń piwnicznych, co skutkuje niszczeniem samej konstrukcji, jak i zagrożeniem dla zdrowia wynikającym z namnażania się pleśni. Konieczne jest przeprowadzenie rewizji stanu wentylacji i określenie planu ratunkowego dla samej konstrukcji obiektu.

Koncert charytatywny „Klasyka dla domu samotnej matki” organizowany przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej i parafię katedralną we Wrocławiu na rzecz Stowarzyszenia "Misja Dworcowa" im. ks. Jana Schneidera i domu samotnej matki prowadzonego przez siostry marianki odbędzie się 23 października o 18.00 w kościele pw. Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim.

Przy kontuarze organowym zasiądzie prof. Piotr Rojek, wraz z którym wystąpią: Monik Piechaczek (sopran), Igor Cecocho (trąbka), Ryszard Żołędziowski (saksofon).

Siostry zapraszają do udziału w koncercie i do wspierania domu. Są jednak spokojne o przebieg inwestycji. Mówi s. Edyta:

Więcej o dziele sióstr marianek - o domu dla kobiet w ciąży i z małoletnimi dziećmi można dowiedzieć się z najnowszego numeru dodatku wrocławskiego do Gościa Niedzielnego lub w e-wydaniu TUTAJ.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama