Nowy numer 4/2022 Archiwum

Szkoły katolickie chcą działać razem

To wniosek z roboczego spotkania dyrektorów placówek, które odbyło się w Liceum Sióstr Urszulanek. Są już pierwsze propozycje.

To było w zasadzie nasze drugie spotkanie, ale pierwsze robocze. Inicjatywa zrodziła się przy okazji inauguracji roku szkolnego szkół katolickich. Wówczas umówiliśmy się, że chcemy zacieśnić nasze relacje, by następnie podjąć wspólne działania - mówi ks. Mariusz Szypa, dyrektor wydziału katechetycznego Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej. Przyznaje, że spotkanie "u urszulanek" to pierwszy krok realizacji tych deklaracji.

Jednym z pomysłów jest wspólny dzień skupienia dla nauczycieli szkół katolickich. - Chcemy dać szansę pracownikom na formację własną nie tylko intelektualną i indywidualną, ale również duchową i wspólnotową - zaznacza ksiądz dyrektor.

Podkreśla, że jednym z tematów podjętych rozmów było poszukanie takich pól działania, które pozwolą zaistnieć szkołom katolickim i promować się  zarówno indywidualnie jak i wspólnie w myśl przekonania, że razem łatwiej przebić się do świadomości potencjalnych odbiorców.

- Chcielibyśmy wrócić m.in. do festiwalu szkół katolickich, który przed kilkoma laty był organizowany przy kościele garnizonowym w czerwcu. To będzie okazja do pokazania umiejętności uczniów i przez to zareklamowanie oferty edukacyjnej i okołoedukacyjnej placówek - dodaje.

Innym z pomysłów jest regularna obecność szkół katolickich i tego, co się w nich dzieje na łamach "Gościa Wrocławskiego".

A jak wyglądał festyn szkół katolickich przed laty? Przeczytaj i zobacz zdjęcia:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama