Nowy numer 33/2022 Archiwum

Orszaki Trzech Króli 2022 w archidiecezji wrocławskiej

Zbliża się 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana Świętem Trzech Króli. Mimo pandemii w wielu miejscowościach odbędą się Orszaki Trzech Króli. Pamiętajmy, żeby brać w nich udział w pełni odpowiedzialnie za zdrowie swoje i innych.

Na ten moment potwierdziliśmy poniższe orszaki (wymieniliśmy je alfabetycznie). Listę uzupełnimy, gdy dowiemy się o niewymienionych wydarzeniach. Wiemy też, że nie są planowane odbywające się niegdyś orszaki w Ziębicach, Lubiążu i w Nadolicach. Już dziś zapraszamy również na nasze fotorelacje z orszaków w archidiecezji wrocławskiej. Liczymy, że z Waszą pomocą uda nam się pokazać zdjęcia ze wszystkich, które się odbędą.

Brzeg. W parafii pw. Miłosierdzia Bożego Orszak Trzech Króli przejdzie wokół kościoła po Mszy św. odprawianej o 11.30.

Brzeg Dolny. W kościele pw. NMP Królowej Polski o 12.00 zostanie odprawiona Msza św., po której wyruszy orszak. Zakończy się przy kościele pw. Chrystusa Króla.

Brzezia Łąka. Orszak Trzech Króli rozpocznie się o 12.00 w kościele pw. św. Mikołaja.

Góra. Parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej - po Mszy św. o 12.00 odbędzie się wspólne kolędowania, podczas którego zagoszczą wśród parafian Trzej Królowie;

Jelcz-Laskowice. Trzej Królowie wkroczą do kościoła pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, biorąc udział w Mszy św. o 12.00. Po Eucharystii odbędzie się wspólne kolędowanie. Chętni otrzymają korony, śpiewniki.

Milicz. Orszak Trzech Króli rozpocznie się Mszą św. odprawioną o 11.30 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli; po Eucharystii przejdzie ulicami miasta i powróci do kościoła.

Mrozów. Jeśli nie zostaną wprowadzone nowe obostrzenia, Orszak wyruszy po południowej Mszy św., czyli ok. 13.00, spod kościoła. Przejdzie ulicami miejscowości odwiedzając stajenkę, pałac Heroda, karczmę "Pod Kogutkiem". Nie braknie walki dobra ze złem, spotkania z pasterzami, a wreszcie oddania hołdu Dzieciątku. W razie nowych obostrzeń zamiast orszaku odbędzie się gra terenowa, która zakończy się przed szopką.

Oleśnica. Orszak odbędzie się w parafii pw. NMP Matki Miłosierdzia po Mszy św. o 12.00 na terenie należącym do parafii, przy kościele. W orszaku pojawią się również zwierzęta. Nie braknie wspólnego kolędowania.

Oława. Orszak rozpocznie się po Mszy Św. o 13.00. Pochód wyruszy z sanktuarium NMP Matki Pocieszenia do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Oławie. Podczas marszu wiele atrakcji dla dzieci, wspólny śpiew kolęd, dzięki restauracji Kulinarna Enklawa gorąca herbata oraz mleko, a na zakończenie w kościele Miłosierdzia Bożego koncert kolęd w wykonaniu Teatru Muzycznego z Gliwic.

Smolec. V Smolecki Orszak Trzech Króli rozpocznie się Mszą św. o 11.30. Organizatorzy przygotowali dla uczestników korony, śpiewniki, gazetki, balony, obrazki. Będą królowie jadący na koniach, zostaną odegrane  scenki związane z narodzeniem Jezusa. Organizatorzy proszą, aby rodzice pomogli najmłodszym uczestnikom Orszaku przygotować stroje aniołków, pasterzy, królów oraz innych bohaterów jasełek. Na koniec będzie grochówka przez naszych strażaków.

Środa Śląska. O 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła, a po niej, o 13.00, wyruszy orszak. Po przejściu ulicami miasta o 13.45 nastąpi oddanie hołdu Dzieciątku.

Wrocław-centrum. W tym roku wyruszy sprzed kościoła uniwersyteckiego pw. Najświętszego Imienia Jezus i ulicą Kuźniczą przejdzie na rynek. Trasa została skrócona, a liczba uczestników w kolumnie ograniczona. Rozpoczęcie planowane jest w samo południe (tuż po Mszy św. o 11.00 w kościele uniwersyteckim). Tradycyjnie rozdawane będą śpiewniki i korony. Nie będzie koncertu kolęd w rynku. Szczegóły: Wrocławski Orszak Trzech Króli w zmienionej formule

Wrocław-Leśnica. Mini Orszak Trzech Króli rozpocznie się po Mszy św. odprawionej w kościele pw. św. Jadwigi o 12.30. Królowie ze świtą przejdą na pl. Świętojański. Planowane są cztery scenki, wystąpi także chór. Prowadzona będzie zbiórka na Dom Samotnej Matki Stowarzyszenia Misja Dworcowa.

Żórawina. Orszak wyruszy po Mszy św. o 11.00. Dla dzieci konkurs na najładniejszy strój orszakowy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama