Nowy numer 6/2023 Archiwum

Pożegnanie i przekazanie kluczy na PWT

Już niedługo rusza nowy rok akademicki. Papieski Wydział Teologiczny wejdzie w ten czas z nowym rektorem i nowym składem prorektorskim.

W kościele pw. św. Piotra i Pawła na Ostrowie Tumskim odbyła się uroczysta Msza Święta, w czasie której pracownicy Papieskiego Wydziału Teologicznego dziękowali Panu Bogu za posługę ks. prof. dr hab. Włodzimierza Wołyńca jako rektora PWT we Wrocławiu. 

Zespół uczelni modlił się także i dziękował za dotychczasową pracę prorektorów: ks. dr. hab. Rajmunda Pietkiewicza, prof. PWT, prorektora ds. naukowo-dydaktycznych, o. dr. hab. Jerzego Tupikowskiego CMF, prof. PWT, prorektora ds. studenckich, oraz ks. dr. hab. Sławomira Stasiaka, prof. PWT, prorektora ds. promocji i współpracy z zagranicą, który od pierwszego września br. obejmuje stanowisko rektora PWT we Wrocławiu. 

- Msza Święta jest dziękczynieniem. Dzisiaj dziękujemy za czas, kiedy pracowaliśmy w zarządzie uczelni. Dziękuję każdemu za współpracę - powiedział w homilii ks. prof. Wołyniec, który funkcję rektora sprawował przez dwie kadencje od 2014 r.

Spotkanie było okazją do wspomnień okresu sprawowania władzy w zarządzie uczelni, ale nie było to pożegnanie, ponieważ księża profesorzy nadal są związani z PWT i będą dzielić się swoją wiedzą ze studentami. 

Przypominamy, że urząd rektora Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu na kadencję 2022-2026 w dniu 1 września objął ks. dr hab. Sławomir Stasiak, prof. PWT.  Nowymi prorektorami uczelni zostali:

  • ks. dr hab. Norbert Jerzak - prorektor ds. studenckich,
  • ks. dr hab. Rafał Kowalski - prorektor ds. promocji i rozwoju,
  • ks. dr hab. Dominik Ostrowski, prof. PWT - prorektor ds. badawczo-dydaktycznych. 

W związku ze zmianą na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu odbyło się także symboliczne przekazanie kluczy uczelni nowemu rektorowi. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy