powrót
Wiara.pl - Serwis

Wrocławski

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • YouTube
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 21/2025
    GN 21/2025 Dokument:(9268666,Przyszłość świata)
  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
  • GN 18/2025
    GN 18/2025 Dokument:(9238269,Człowiek jednej roli)
  • GN 17/2025
    GN 17/2025 Dokument:(9228937,Synchronizacja i piękni ludzie)
wroclaw.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji wrocławskiej → Pod płaszczem Matki Bożej
Pod płaszczem Matki Bożej  
Przesłania Jasnej Góry, Lourdes i Guadalupe splotły się ze sobą. Agata Combik /Foto Gość

Pod płaszczem Matki Bożej przejdź do galerii

Gdzie Ona, tam Boże życie, tam umocnienie dla chorych na duchu i ciele, tam szczególne działanie Boga. W sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła w Światowy Dzień Chorego wierni trwali na modlitwie, której towarzyszył także znak płaszcza Maryi.

Agata Combik Agata Combik

|

GOSC.PL

dodane 11.02.2023 17:17

Ojciec Marcin Sylwan Wirkowski OSPPE przypomniał wydarzenia z Guadelupe, o których mówi cudowny wizerunek Maryi ubranej w gwiaździsty płaszcz, oraz z Lourdes, gdzie nazwała siebie Niepokalanym Poczęciem. Uzdrowienia doznają ludzie, chroniąc się w Jej Niepokalanym Sercu, pod Jej płaszczem.

Zdjęcia:

Światowy Dzień Chorego u wrocławskich paulinów

Foto Gość DODANE 11.02.2023 AKTUALIZACJA 11.02.2023

Światowy Dzień Chorego u wrocławskich paulinów

​Matka Boża jest bliska cierpiącym ludziom - w Lourdes, Guadalupe, na Jasnej Górze. 11 lutego u paulinów modlitwie towarzyszył znak płaszcza, przypominający o Bożej opiece i troskliwej obecności Maryi.  

– Często mówimy: „Zdrowia! To najważniejsze”, a Jezus mówi: „Uważaj, żeby ci się coś gorszego nie przytrafiło”. Co może być gorszego niż choroba? Kiedy zagrożona jest twoja dusza, twoje zbawienie – to jest gorsze – zauważył paulin, podkreślając, że nasza ojczyzna jest w niebie; służy nam wszystko to, co nas do nieba zbliża. Zachęcał do modlitwy zwłaszcza o uzdrowienie swojego sposobu myślenia, umysłu i serca.

Przypomniał, że w Lourdes wytrysło źródło, gdy św. Bernadetta Soubirous – na życzenie Niepokalanej – zaczęła rozgrzebywać dłońmi błoto; jakby Bóg chciał pokazać, co może uczynić z błotem ludzkiego życia. Święty Juan Diego w Guadalupe, posłany przez Maryję ze szczególną misją do biskupa, zachęcał Matkę Bożą, by wybrała kogo innego, tak bardzo czuł się niegodny.

– Bóg pokazuje przez takie osoby, że z błota naszego życia może wytrysnąć źródło miłości. Tak się stanie, gdy będziesz czuł, że jesteś pod opieką Boga, że On jest twoją tarczą i obroną – przekonywał paulin.

– Podczas tej Eucharystii Bóg pragnie uzdrawiać nas, zwłaszcza nasze myślenie, byśmy nie wpatrywali się w siebie, nie adorowali siebie, nie myśleli w kółko o swoich grzechach – podkreślał. Wyjaśniał, że Bóg człowieka podtrzymuje w chorobie, ale to nie znaczy, że zawsze go uzdrowi. Jeśli jesteśmy z Chrystusem, każde cierpienie może nas jeszcze bardziej łączyć z Bogiem, jeśli jednak nie mamy z Nim relacji, krzyż jest tylko narzędziem zbrodni. Więź z Nim jest sprawą kluczową.

Podczas Mszy św. można było przyjąć namaszczenie chorych, a tuż po Eucharystii rozpoczęła się modlitwa różańcowa przez Najświętszym Sakramentem. Towarzyszył jej specjalny płaszcz, wykonany w Meksyku, przypominający ten, w którym Maryja ukazała się św. Juanowi, i który widzimy na obrazie czczonym w Guadalupie. Chętni modlili się przykryci płaszczem przypominającym opiekę Maryi.

Ojciec Marcin zachęcał do udziału w trwającej nowennie przed uroczystym wprowadzeniem do paulińskiego kościoła relikwii św. José Sánchez del Río – również wielkiego czciciela Dziewicy z Guadalupe. Relikwie będą wprowadzone 19 lutego podczas Mszy św. o 12.00. Więcej TUTAJ. Istnieje również możliwość przystąpienia do Apostolatu Różańca świętego i Płaszcza Najświętszej Dziewicy z Guadalupe.

1 / 1
Światowy Dzień Chorego u wrocławskich paulinów

Foto Gość DODANE 11.02.2023 AKTUALIZACJA 11.02.2023

Światowy Dzień Chorego u wrocławskich paulinów

​Matka Boża jest bliska cierpiącym ludziom - w Lourdes, Guadalupe, na Jasnej Górze. 11 lutego u paulinów modlitwie towarzyszył znak płaszcza, przypominający o Bożej opiece i troskliwej obecności Maryi.  
oceń artykuł Pobieranie..
FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • GUADALUPE
  • PŁASZCZ
  • SANKTUARIUM JASNOGÓRSKIEJ MATKI KOŚCIOŁA
  • ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO 2023

Polecane w subskrypcji

  • W Polsce ubywa obywateli. Czyli tych, którzy wierzą, że ich głos coś znaczy
    • Polska
    • Konstanty Pilawa
    W Polsce ubywa obywateli. Czyli tych, którzy wierzą, że ich głos coś znaczy
  • Przepis na kampanię. Co decyduje o zwycięstwie w wyborach?
    • Polska
    • Piotr Legutko
    Przepis na kampanię. Co decyduje o zwycięstwie w wyborach?
  • Błędne koło relacji. Czy przyjaźń w sieci w ogóle jest możliwa?
    • Media
    • Klaudia Cymanow-Sosin
    Błędne koło relacji. Czy przyjaźń w sieci w ogóle jest możliwa?
  • „Madonna z Dzieciątkiem ukazująca się św. Filipowi Nereuszowi i św. Julianie Falconeri” na płótnie z XVIII w.
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    „Madonna z Dzieciątkiem ukazująca się św. Filipowi Nereuszowi i św. Julianie Falconeri” na płótnie z XVIII w.
  • Czy Alternatywa dla Niemiec zostanie zdelegalizowana? Polska nie ma powodów, by jej kibicować
    • Świat
    • Maciej Legutko
    Czy Alternatywa dla Niemiec zostanie zdelegalizowana? Polska nie ma powodów, by jej kibicować
  • George Weigel dla „Gościa Niedzielnego”: Przyszłość świata może istnieć bez Chrystusa, ale będzie to przyszłość bardzo ponura
    • Rozmowa
    • ks. Rafał Skitek
    George Weigel dla „Gościa Niedzielnego”: Przyszłość świata może istnieć bez Chrystusa, ale będzie to przyszłość bardzo ponura
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • ESM
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA
    • PARAFIE
  • Nasze media
    • MAŁY GOŚĆ
    • RADIO eM
    • WIARA.PL