Nowy numer 38/2023 Archiwum

Nie dla hejtu i języka nienawiści!

Kuria Metropolitalna Wrocławska wydała komunikat w związku z atakiem na księdza, do jakiego doszło w ostatnią niedzielę.

O zdarzeniu, podczas którego ucierpiał ks. Adrian Gałuszka, pisaliśmy jako pierwsi w poniedziałek w artykule "W niedzielę pobito księdza". Oprócz przemocy fizycznej względem ofiary, napastnik wykrzykiwał obelgi, które wskazują, że nie spodobało mu się, że kapłan idzie w sutannie w przestrzeni publicznej.

Wydarzenie szeroko odbiło się w mediach nie tylko lokalnych. W związku z tym Kuria Metropolitalna Wrocławska wydała komunikat, w którym nawołuje do powstrzymania agresji i nieeskalowania złych emocji.

Oto jego treść:

Kolejny atak na księdza, do którego doszło w ostatnim czasie we Wrocławiu pokazuje skutki przyzwalania na hejt i język nienawiści w przestrzeni publicznej. Apelujemy o to, by powstrzymać agresję i nie eskalować złych emocji, a także by nie nastawiać ludzi przeciwko sobie. Prosimy o zaprzestanie ataków na Kościół i osoby duchowne oraz o wzajemny szacunek w słowach i czynach.

Czytaj także: "Zbiorowa odpowiedzialność?"

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast