Nowy numer 38/2023 Archiwum

Pożegnanie sióstr kapucynek tercjarek od Świętej Rodziny

Po 27 latach zakonnice zamykają klasztor i opuszczają Wrocław. To decyzja kapituły prowincjalnej. Nie wiadomo, na jak długo. W kościele pw. św. Antoniego na wrocławskich Karłowicach odprawiona została Msza św. pożegnalna.

Żegnali je franciszkanie, z którymi współpracowały, wierni i wszyscy, na których drodze Pan Bóg postawił siostry kapucynki tercjarki. We Wrocławiu pracowały 27 lat. Kapituła europejskiej prowincji Nazaret Zgromadzenia Sióstr Kapucynek Tercjarek od Świętej Rodziny zdecydowała o tymczasowym zamknięciu klasztoru.

Mamy nadzieję, że z Bożą pomocą za jakiś czas będziemy mogły na nowo utworzyć tu wspólnotę sióstr i służyć wrocławskiemu Kościołowi zgodnie z naszym charyzmatem. Z serca dziękujemy Bogu i wszystkim ludziom, których On postawił na naszej drodze przez te lata. Niech wyrazem naszej wdzięczności będzie nasza modlitwa za was i w waszych intencjach. I, z Bożą pomocą, do zobaczenia! Pokój i dobro! - przekazują wyrazy pożegnania zakonnice.

Dziękczynna Msza święta, odprawiona 3 września w parafii pw. św. Antoniego, była okazją do wspomnień, ale przede wszystkim do modlitewnego podziękowania za posługę sióstr.

W kolejnych dniach wrocławskie dotąd siostry rozjadą się do wyznaczonych klasztorów, by kontynuować pracę.

- Siostry zawieszają działalność w naszej parafii. Dziękujmy Bogu za ich obecność, służbę i postawę. Prosimy o błogosławieństwo dla nich, na tych drogach, na których Pan Bóg je pośle. Za nami 27 lat wspaniałej pracy na terenie naszej parafii. Na początku były siostry: Rosa, Elke, Ana. Potem siostry: Marta, Ewa, Bożena, Alicja, Urszula, Carmen, Małgorzata, Milena i nowicjusza siostra Ania - wymieniał o. Fabian Kaltbach OFM, proboszcz parafii pw. św. Antoniego we Wrocławiu.

Na Mszy modliła się s. Cecylia, Włoszka, wikaria prowincji Nazaret Zgromadzenia Sióstr Kapucynek Tercjarek od Świętej Rodziny. Była też s. Klara, Hiszpanka, s. Lucja - Słowaczka i s. Ula - Niemka.

Kapucynki Tercjarki od Świętej Rodziny to zgromadzenie założone w 1885 roku przez Hiszpana i kapucyna: o. Luisa Amigó y Ferrera. Siostry są obecne w kilkunastu krajach na świecie, takich jak: Hiszpania, Włochy, Belgia, Polska, Meksyk, Kuba, Dominikana, Kostaryka, Panama, Kolumbia, Wenezuela, Brazylia, Argentyna, Indie, Korea Płd., czy Filipiny. Swój dom generalny mają w Rzymie.

O wrocławskim kapucynkach tercjarkach pisaliśmy na łamach "Gościa":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast