Pogrzeb ks. Stanisława Orzechowskiego w poniedziałek. Przez kolejne dni trwa modlitwa w jego intencji

Agata Combik Agata Combik

publikacja 19.05.2021 21:35

Eucharystii w dzień śmierci w DA "Wawrzyny" przewodniczył kanclerz wrocławskiej kurii ks. Jacek Froniewski. O. Michał Serwiński CMF wspominał ostatnie chwile życia "Orzecha" i zaprosił na kolejne Msze św. i czuwania w intencji zmarłego. Oto program.

Pogrzeb ks. Stanisława Orzechowskiego w poniedziałek. Przez kolejne dni trwa modlitwa w jego intencji Msza św. odprawiona w dzień śmierci. Agata Combik /Foto Gość

W środę 19 maja modlitwa potrwa do północy. W czwartek kolejna Msza św. przy ul. Bujwida we Wrocławiu w intencji ks. S. Orzechowskiego o 20.00, w piątek o 19.00. Zarówno w czwartek, jak i w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu również do północy.

W niedzielę 23 maja o 20.00 w DA Wawrzyny (kościół dolny) przy trumnie zostanie odprawiona pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego Msza św. w intencji „Orzecha”. Po Eucharystii rozpocznie się czuwanie do rana.

W poniedziałek 24 maja Msza św. pod przewodnictwem bp. Jacka Kicińskiego zostanie odprawiona o 10.00 przy trumnie w górnym kościele pw. św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida.

Główna Msza św. pogrzebowa, pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego, zostanie odprawiona w poniedziałek o 14.00 – wtedy do kościoła wejść będą mogli jedynie księża i rodzina; przed kościołem znajdzie się telebim. Po Eucharystii odbędzie się złożenie doczesnych szczątków kapłana do grobu na Cmentarzu św. Wawrzyńca.

Więcej:

Zobacz również nasze fotograficzne wspomnienie o "Orzechu":