Nowy numer 22/2023 Archiwum

Grupa 16 - "duchowi" również wyruszą

W ubiegłych latach duchowe zaplecze pielgrzymki, a więc wszyscy, którzy wspierali idących modlitewnie, stanowili zdecydowanie największą grupę pątników. Zachęcamy do dołączenia do "szesnastki".

Nie wszyscy mają tę łaskę, by wędrować na własnych nogach do obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze - choroba, wiek, niepełnosprawność, brak urlopu czy potrzeba opieki nad osobami potrzebującymi pomocy uniemożliwią pieszą wędrówkę. Przed wielu laty zrodził się projekt utworzenia grupy duchowych uczestników Pielgrzymki. Do tej grupy zapraszamy wszystkich, którzy czują potrzebę wspólnoty z pątnikami na trasie. Przyjęcie takiego zaproszenia pozwoli korzystać z obfitych owoców rekolekcji, odprawianych wszędzie tam, gdzie duchowy pątnik będzie przebywał.

Podobnie jak w ubiegłych latach, w wielu parafiach archidiecezji będą się odbywały specjalne nabożeństwa w łączności z pątnikami. Przygotowane są też specjalne przewodniki. Duchowi uczestnicy znajdą w nich omówienie tajemnicy dnia, czytania mszalne i krótkie rozważania. Wszystko to ma służyć głębszemu przeżywaniu tego szczególnego czasu. Zachęcamy również, by w sposób formalny dołączyć do grupy 16.Zapisy do grupy "16" są możliwe jeszcze dziś w parafiach archidiecezji wrocławskiej, a do 1 sierpnia  od 11.00 do 17.00 w Centralnym Punkcie Informacyjnym Pielgrzymki w Duszpasterstwie Akademickim „Wawrzyny” (Wrocław, ul. Bujwida 51). Zgłoszeni uczestnicy otrzymają pielgrzymkowy znaczek oraz specjalnie przygotowany „Przewodnik”. Uczestnictwo duchowych pielgrzymów jest bezpłatne, chociaż można z tej okazji złożyć dobrowolną ofiarę na materiały i potrzeby organizacyjne pielgrzymki - 10 zł.

Podobnie jak w latach ubiegłych, pomocą w dobrym przeżyciu pielgrzymki będzie służyć specjalny serwis pielgrzymkowy przygotowany przez dziennikarzy "Gościa Wrocławskiego" - www.wroclaw.gosc.pl/PPW2018 oraz audycje nadawane w Radiu Rodzina  w dniach 2-9 sierpnia. o 13.10 i 20.10. W dniu 10 sierpnia o 11.00 radio przeprowadzi bezpośrednią transmisja Mszy św. kończącej Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską.

przewodnik: ks. Aleksander Radecki

Zapisy w roku 2018:

  • do końca lipca – w parafiach
  • od 30 lipca do 1 sierpnia, w godz. od 11.00 – 17.00, tel. (71) 725-67-20.
    Centralny Punkt Informacji Pielgrzymkowej w DA Wawrzyny (Wrocław, ul. Bujwida 51)

Msze Święte w Archikatedrze Wrocławskiej

Zapraszamy do udziału w Mszach Świętych w czasie sierpniowej Pielgrzymki na Jasną Górę.
W dniach 2-9 sierpnia o godz. 18:30 w Archikatedrze Wrocławskiej będą odbywać się Msze Święte.
Homilie do wszystkich zgromadzonych wygłosi ks. Aleksander Radecki, przewodnik grupy 16 (uczestników duchowych Pielgrzymki).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast