GN 43/2020 Archiwum

Jaka będzie tegoroczna pielgrzymka?

O głównych elementach opowiada ks. Henryk Wachowiak, ojciec duchowy Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.

Kapłan nawiązuje do wydarzeń ostatnich dni i podkreśla, że w związku z ich wzniosłości pielgrzymka również będzie miała taki charakter. - Jesteśmy na dużej wysokości duchowej i myślę, że pielgrzymką podtrzyma to uniesienie, bo rzeczywiście Ojciec Święty trafił nie tylko do młodzieży, ale również do starszych. Jest co rozważać, nad czym myśleć. Zostawił nam  dużo zadań do zrealizowania - zauważa.

K. Wachowiak jest przekonany, że Piesza Pielgrzymka Wrocławska wpisuje się w te wszystkie przeżycia poprzez realizowany temat - "Miłosierdzie w uczynkach". - Będziemy się starali to zgłębić i sprawić, by miłosierdzie świadczone na co dzień weszło nam w krew - dodaje.

W jaki sposób realizowany będzie temat pielgrzymki? - Uczynków miłosierdzia mamy razem czternaście - 7 względem duszy i 7 względem ciała. Starczy więc na wszystkie dni pielgrzymkowe. Codziennie będziemy rozważać jeden uczynek względem ciała i jeden co do duszy - wyjaśnia.

Będzie jeszcze jeden element wyjątkowy. Z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski organizatorzy chcą nawiązać do tego wydarzenia. - To będzie na etapie między Kluczborkiem, a Borkami Wielkimi, a więc w przyszłą niedzielę. W sanktuarium św. Anny w Oleśnie będzie przygotowana Brama Miłosierdzia i okazała chrzcielnica z wodą święconą. Zanim pielgrzymi tam dojdą, przewodnicy przygotują ich do bardzo osobistego odnowienia przymierza z Panem Bogiem, które wynika z chrztu świętego - opowiada. Po przejściu przez bramę każdy będzie mógł zamoczyć dłoń w wodzie święconej i się przeżegnać, by w ten sposób symbolicznie i świadomie odnowić swoje chrzcielne przymierze z Bogiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama