Nowy numer 44/2020 Archiwum

Jak minął 2018 rok w naszej archidiecezji?

Intensywnie oraz inspirująco. Przygotowaliśmy dla czytelników ponad 550 artykułów w wydaniu papierowym i 1300 na stronie internetowej. A było o czym pisać i co fotografować. Przedstawiamy podsumowanie!

Postawy wdzięczności nigdy za wiele, dlatego przedstawiamy krótką listę wydarzeń w minionych dwunastu miesiącach, za które możemy Panu Bogu podziękować.

Jako dziennikarze czujemy misję bycia wśród ludzi jak najbliżej. Nie z perspektywy biurka i komputera, ale pielgrzymkowego szlaku, wspólnej modlitwy, spotkania. Dlatego,  jak co roku staramy się relacjonować wszystkie Orszaki Trzech Króli, Ekstremalne Drogi Krzyżowe w Wielkim Poście oraz listopadowe Bale Wszystkich Świętych.

  • Przeszliśmy razem z pątnikami 38. Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską na Jasną Górę. Po raz pierwszy nie tylko codziennie pisaliśmy relacje oraz publikowaliśmy obszerne galerie zdjęć, ale także wyprodukowaliśmy własnym sumptem krótkie relacje wideo z każdego dnia. Stworzyliśmy pielgrzymkowe kino. Wszystkie odcinki są do obejrzenia TUTAJ. A cały serwis specjalny o PPW 2018 znajdziesz TUTAJ
  • Modliliśmy się także z naszymi maturzystami na Jasnej Górze - TUTAJ.
  • U tronu Królowej Polski klęczeliśmy z dolnośląskimi kombatantami, relacjonując pierwszą w historii Pielgrzymkę Żołnierzy Niezłomnych do Częstochowy - TUTAJ.
  • Uczestniczyliśmy w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce Ludzi Pracy w Henrykowie, która stała się już tradycyjną modlitwą pracowników i przedsiębiorców z abp. Józefem Kupnym - TUTAJ.
  • Przemierzając całą trasę z uczestnikami, wielkie wrażenie zrobiła na nas rekordowa kilkunastotysięczna frekwencja podczas październikowej pieszej pielgrzymki z Wrocławia do Trzebnicy. Przypomnij sobie, jak to było. Zobacz wszystkie zdjęcia TUTAJ.

Fotografujemy i opisujemy najważniejsze momenty z życia diecezji, jak święcenia prezbiteratu, które w zeszłym roku przyjęło 10 diakonów. Sylwetki neoprezbiterów znajdziesz TUTAJ. Zaś święcenia diakonatu dziewięciu alumnów (zdjęcia z uroczystości TUTAJ).

Byliśmy przy obłóczynach, promocji nowych lektorów i ceremoniarzy oraz nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. W tym roku grono tych ostatnich powiększyło się o 41 mężczyzn.

Oprócz tekstów i zdjęć chcemy dać naszym odbiorcom coś więcej, dlatego zarówno w Wielkim Poście, jak i Adwencie nagraliśmy kilkuodcinkowe internetowe rekolekcje, które opublikowaliśmy w formie filmów. Wciąż są dostępne do obejrzenia na naszej stronie internetowej. "Ukrzyżowani" - TUTAJ. "Kamień w bucie" -  TUTAJ.

Organizujemy kinowe pokazy specjalne wartościowych filmów w Multikinie Pasaż Grunwaldzki. W tym roku zaprezentowaliśmy premierowo m.in. obraz o Ignacym Loyoli (TUTAJ), dwie wielkie produkcje o Dywizjonie 303, „Bóg nie umarł 3”, czy dokument pt. „Gurgacz”, o kapelanie Żołnierzy Wyklętych. Wierzymy, że edukacja filmowa jest nie tylko atrakcyjna, ale i bardzo potrzebna.

Naszym oczkiem w głowie są młodzi katolicy. Dlatego...

czytaj na następnej stronie

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama