Intensywnie oraz inspirująco. Przygotowaliśmy dla czytelników ponad 550 artykułów w wydaniu papierowym i 1300 na stronie internetowej. A było o czym pisać i co fotografować. Przedstawiamy podsumowanie!
...gdzie świadectwo żywej wiary katolickiej dają ludzie w swojej codzienności. I tak np. zajrzeliśmy do Dolnośląskiego Szpitala im. T. Marciniaka. Lekarze, pielęgniarki i sanitariusze oprócz fachowej pomocy medycznej, modlą się za pacjentów na różańcu (TUTAJ i TUTAJ). Odwiedziliśmy zakład karny przy ul. Fiołkowej we Wrocławiu czy wołowskie więzienie, gdzie za kratami w sercach osadzonych dokonują się wielkie rzeczy.
Staramy się na bieżąco pokazywać życie naszego metropolitalnego seminarium duchownego, a także Papieskiego Wydziału Teologicznego, który w 2018 roku przeżywał swój wielki jubileusz. W serii artykułów szeroko opisywaliśmy uroczystości związane z 50-leciem istnienia wrocławskiej uczelni katolickiej - m.in. wielką konferencję naukową z udziałem zagranicznych kardynałów, a także zjazd absolwentów (TUTAJ i TUTAJ).
Relacjonowaliśmy także Ogólnopolską Konferencję Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych (TUTAJ).
W roku 100-lecia odzyskania niepodległości przybliżaliśmy sylwetki bohaterów związanych z naszych regionem, którzy zasłużyli się w walce o wolną Polskę. Nawiązując do historii z 1918 roku, opisywaliśmy różnego rodzaju debaty, dyskusje, spotkania, wystawy oraz inne inicjatywy patriotyczne, które przypominały nam powrót Polski na mapy świata.
W obszernym wywiadzie dla „Gościa” abp Józef Kupny przypomniał: „Kościół nigdy nie stał obok narodu. Zawsze był obecny, kiedy o niepodległość trzeba było walczyć, a historia jest areną działania Pana Boga”.
W 2018 roku nie zabrakło ciekawostek dla miłośników sztuki i literatury. Informowaliśmy o odnawianiu klasztornego zespołu pocysterskiego w Lubiążu (TUTAJ), największego tego typu obiektu na świecie oraz o zakończonej digitalizacji 1400 starodruków Biblioteki Kapitulnej (TUTAJ). Najmłodszy jej wolumin liczy 400 lat. Na bieżąco przedstawialiśmy kolejne etapy rekonstrukcji XVI-wiecznego srebrnego ołtarza archikatedry wrocławskiej (TUTAJ).
Na stronach „Gościa Wrocławskiego” czytelnicy mogli odnaleźć sportowego ducha...
czytaj na następnej stronie