Nowy numer 21/2020 Archiwum

Sylwetki neoprezbiterów. Jak zrodziło się ich powołanie?

Prezentujemy 10 diakonów wrocławskiego seminarium, którzy 23 maja o godzinie 10 przyjmą święcenia prezbiteratu. Specjalnie dla nas opowiadają swoje krótkie historie z życia.

Sylwetki kandydatów do święceń kapłańskich. Jak zrodziło się ich powołanie?

ks. Dawid Czarnowski

  • Rodzinna parafia: pw. św. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie (diecezja łomżyńska)
  • Zawołanie kapłańskie: „Tobie Panie zaufałem" - Te Deum

W moim życiu miałem szczęście być ministrantem w swojej rodzinnej parafii. Trafiłem wtedy na kapłana, który dla tej grupy poświęcił swój czas. Można by rzec, że dał nam serce swoje na tacy. Organizował spotkania, wyjazdy rekreacyjne ale i to co najbardziej przyczyniło się do rozwoju powołania – rekolekcje dla ministrantów. Podczas nich przybliżał nam tematykę powołania jak i szczęścia płynącego z spełniania woli Boga w życiu.

Duży wpływ miał na mnie św. Franciszek. Imię to przybrałem również podczas sakramentu bierzmowania. Zaimponowała mi prostota i miłość, z jaką podchodził do drugiego człowieka. Jak również wymagania, jakie stawiał braciom i siostrom w wierze. W tym wszystkich nie wymagał tylko od innych, ale także od siebie.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama