Nowy numer 21/2020 Archiwum

Sylwetki neoprezbiterów. Jak zrodziło się ich powołanie?

Prezentujemy 10 diakonów wrocławskiego seminarium, którzy 23 maja o godzinie 10 przyjmą święcenia prezbiteratu. Specjalnie dla nas opowiadają swoje krótkie historie z życia.

  Sylwetki kandydatów do święceń kapłańskich. Jak zrodziło się ich powołanie?

ks. Krzysztof Majder

  • Rodzinna parafia: NMP Królowej w Oławie 
  • Zawołanie kapłańskie: "Pan mój i Bóg mój"

Droga mojego powołania nie rozpoczęła się jakimś spektakularnym nawróceniem czy innym nagłym wydarzeniem, ale to była droga małych, systematycznych kroków, w których to odczytywałem wolę Pana Boga w moim życiu. Trochę czasu mi to zajęło, żeby w końcu zdecydować się na wstąpienie do seminarium. Wcześniej jeszcze kilka lat pracowałem. Z perspektywy czasu to była bardzo dobra decyzja, bo zdobyłem cenne doświadczenie, które będę mógł wykorzystywać w przyszłej posłudze duszpasterskiej.

Duży wpływ na mnie miał św. Jan Paweł II i jego pełne oddanie Najświętszej Maryi Pannie.

« 5 6 7 8 9 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama