Nowy numer 21/2020 Archiwum

Sylwetki neoprezbiterów. Jak zrodziło się ich powołanie?

Prezentujemy 10 diakonów wrocławskiego seminarium, którzy 23 maja o godzinie 10 przyjmą święcenia prezbiteratu. Specjalnie dla nas opowiadają swoje krótkie historie z życia.

Sylwetki kandydatów do święceń kapłańskich. Jak zrodziło się ich powołanie?

ks. Michał Olko

  • Rodzinna parafia: pw. Opatrzności Bożej we Wrocławiu we Wrocławiu-Nowym Dworze
  • Zawołanie kapłańskie: Totus Tuus – Cały Twój

Myślę, że moje powołanie do bycia kapłanem narodziło się w domu rodzinnym. To tutaj doświadczyłem rozumienia wartości chrześcijańskich, co zaowocowało wstąpieniem do seminarium. Dla mnie również wielką radością była służba przy Ołtarzu Pańskim i przykład księży pracujących w parafii. Pochodzę z dużej parafii, gdzie oprócz księdza proboszcza jest jeszcze trzech księży wikariuszy. Zarówno w gimnazjum jak i w liceum dla mnie ważnym punktem odniesienia byli księża posługujący w parafii rodzinnej. I jestem przekonany że Pan Bóg celowo daje pewnych ludzi na drodze, aby i oni byli narzędziami w Jego ręku, by człowiek odkrył drogę, którą ma kroczyć do końca życia.

Zawsze dla mnie wzorem do naśladowania był i jest nadal św.Jan Paweł II, stąd również Jego wezwanie oddające się całkowicie Maryi chciałbym żeby było i moim wezwaniem na całe życie. Święty Jan Paweł II uczy mnie pokory w chwilach trudnych oraz całkowitego zawierzenia Bogu przez ręce Maryi.

« 6 7 8 9 10 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama