Nowy numer 21/2020 Archiwum

Sylwetki neoprezbiterów. Jak zrodziło się ich powołanie?

Prezentujemy 10 diakonów wrocławskiego seminarium, którzy 23 maja o godzinie 10 przyjmą święcenia prezbiteratu. Specjalnie dla nas opowiadają swoje krótkie historie z życia.

Sylwetki kandydatów do święceń kapłańskich. Jak zrodziło się ich powołanie?

ks. Bogusław Wojnarowski

  • Rodzinna parafia: pw. św. Jadwigi we Wrocławiu-Kozanowie
  • Zawołanie kapłańskie: „Serce przy Boga, ręce przy pracy” – ks. Zygmunt Gorazdowski

Moja droga powołania ma swój początek w Liturgicznej Służbie Ołtarza. Trwałem w niej przez 21 lat mojego życia. Ks. Michał Olechny, mój proboszcz stał się wielką inspiracją wierności Chrystusowi i Kościołowi. Pokazywał swoim życiem i zaangażowaniem, jak bardzo ważnym miejscem jest wspólnota parafialna i jak wiele można zrobić, aby kapłaństwo było szczęśliwą i piękną drogą życia

. W kolejnych latach wielu kapłanów miało ogromny wpływ na moją decyzję o rozpoczęciu i kontynuacji drogi powołania: ks. Adam Dereń, ks. Michał, koledzy kursowi. Wszyscy razem uczyliśmy się i nadal uczymy, jak piękny kierunek wskazuje nam Chrystus, abyśmy za Nim podążali. Z wielką pokorą staję dzisiaj przed darem i tajemnicą, do której zaprosił mnie Chrystus i dziękuję Mu, że obdarzył mnie swoją miłością i zaufaniem. 

Św. Maksymilian Maria Kolbe i św. Józef Opiekun św. Rodziny to dwóch świętych szczególnie ważnych w moim życiu. W ich życiu odczytujemy głęboką prawdę, że modlitwa i praca zawsze powinny iść w parze.

« 7 8 9 10 11 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama