• facebook
 • rss
 • Transmisja pożegnania śp. bp. Józefa Pazdura

  kb

  dodane 09.05.2015 16:06

  Radio Rodzina i TV Rodzina będą transmitowały na żywo niedzielną i poniedziałkową Eucharystię. Na stronie wroclaw.gosc.pl również będzie dostępne okno transmisji. Jest też prośba do tych, którzy osobiście wezmą udział w uroczystościach.

  Uroczystości pogrzebowe śp. Księdza Biskupa Józefa Pazdura rozpoczną się w niedzielę 10 maja o godz. 18 w kościele pw. NMP na Piasku. Mszy św przewodniczył będzie abp senior Marian Gołębiewski. Homilię wygłosi bp Andrzej Siemniewski.

  Eucharystia będzie transmitowana przez Radio Rodzina (słuchaj również w internecie) i telewizję (okno pojawi się przed godz. 18 na naszej stronie internetowej).

  Po Mszy św. nastąpi eksporta ciała do katedry wrocławskiej, gdzie do 22.00 będzie można indywidualnie modlić się w intencji śp. Ojca Biskupa.

  W poniedziałek 11 maja br. o 11.00 w katedrze pw. Św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu zostanie odprawiona Msza św pogrzebowa (również transmitowana przez radio i telewizję). Po Eucharystii trumna z ciałem zmarłego zostanie przewieziona na cmentarz św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida we Wrocławiu, gdzie zostanie złożona w grobowcu biskupów wrocławskich.

  Kuria Metropolitalna prosi wszystkich, którzy wezmą udział w uroczystościach osobiście, by zamiast kwiatów przynieśli ofiary, które będą przekazane na rzecz Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta, w którego tworzenie śp. bp Pazdur był zaangażowany.

  Zachęcamy do przeczytania artykułów, które przygotowaliśmy o Ojcu Biskupie Józefie Pazdurze:

  Czytaj także komentarz "Śmiałem się z niego"


  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół