Nowy numer 24/2018 Archiwum

Grupa 12 - liczna Armia Boża

Różnorodność członków grupy potwierdza jej otwartość. Łamią schemat: "tylko ludzie młodzi, tylko studenci". To największa z pielgrzymkowych grup.

"Dwunastka" to grupa akademicka, ale nie oznacza to, że tylko studencką. Choć trzon stanowią członkowie DA „Wawrzyny”, idą z nimi również osoby, które po prostu sympatyzują z ks. Stanisławem "Orzechem" Orzechowskim lub byli kiedyś studentami związanymi z "Wawrzynami". Można powiedzieć, że przekrój wiekowy jest bardzo szeroki. Od dzieci na rękach rodziców poprzez młodzież i małżeństwa, a są i starsi, którzy od początku wędrują z wrocławską pielgrzymką. Różnorodność członków grupy nr 12 potwierdza jej otwartość. Nie zamyka się ona w schemacie „tylko ludzie młodzi, tylko studenci”.

Dwunastka akademicka to najliczniejsza grupa w całej pielgrzymce. Od lat liczy ok. 300 osób. Przewodnikiem grupy jest klaretyn, o. Wojciech Kobyliński.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama