Nowy numer 25/2018 Archiwum

Poznaj kleryków, którzy założą sutannę

Zbliżają się obłóczyny we wrocławskim seminarium. Przedstawiamy kleryków III roku, którzy 8 grudnia założą strój duchowny.

  Maciej Rajfur /Foto Gość

Dorian Dawidziak

Przyjęcie sutanny jest dla mnie zewnętrznym znakiem przynależności do Chrystusa. Z jednej strony to dar - czytelny znak obecności Boga, z drugiej - zadanie, które zobowiązuje do godnego świadczenia o Nim. Jest to część kapłaństwa, w którego kierunku kroczę. Czuję, że właśnie do tej drogi zaprasza mnie Pan Bóg. Jeśli moje odczucia okażą się zgodne z wolą Bożą, pragnę całym sobą służyć Bogu i ludziom w Kościele. Wiem, że w tej wędrówce nie jestem sam, gdyż jest ze mną sam Bóg oraz patronuje mi wielu świętych.

Szczególnie związany jestem z patronem obranym podczas bierzmowania - św. Dominikiem Savio. Mimo swojego młodego wieku, miał ogromną łaskę wiary. Po przyjęciu Pierwszej Komunii Świętej w swoich postanowieniach zapisał między innymi: "Wolę raczej umrzeć, niż zgrzeszyć" oraz "Moimi przyjaciółmi będą Jezus i Maryja". Podobnie jak Dominik, jestem czcicielem Matki Najświętszej, dlatego utożsamiam się z duchowością maryjną. Moją ulubioną modlitwą jest Różaniec, podczas którego mogę rozważać życie Chrystusa wraz z Jego Matką.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma