Nowy numer 25/2018 Archiwum

Poznaj kleryków, którzy założą sutannę

Zbliżają się obłóczyny we wrocławskim seminarium. Przedstawiamy kleryków III roku, którzy 8 grudnia założą strój duchowny.

  Maciej Rajfur /Foto Gość Szymon Kocemba

Przyjęcie sutanny jest dla mnie przede wszystkim szczególną łaską, którą traktuję jako dar i zadanie jednocześnie. Jestem wdzięczny Kościołowi za to, że otrzymam strój duchowny, który będzie znakiem dla współczesnego świata. Moje podążanie w kierunku kapłaństwa jest odpowiedzią na miłość Bożą, której doświadczyłem i nieustannie doświadczam w swoim życiu. Ewangelista Jan napisał, że Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem (J 14,6). Stąd pragnę dzielić się z wszystkimi ludźmi tą radosną nowiną.

Moimi patronami są: św. Jan od Krzyża, św. Teresa od Jezusa, św. Jan Maria Vianney, św. Teresa od Dzieciątka Jezus, św. Jan Paweł II, św. Ignacy Loyola. Interesuję się szczególnie duchowością karmelitańską i jezuicką. Ulubione modlitwy to liturgia godzin, Litania do Chrystusa Kapłana i Żertwy, Różaniec, modlitwa rachunkiem sumienia, medytacja, Koronka do Bożego Miłosierdzia.

« 2 3 4 5 6 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma