Nowy numer 43/2020 Archiwum

Kochajmy Boga obecnego w każdym człowieku przejdź do galerii

Klerycy Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego są już prawie na finiszu swojej wędrówki na Jasną Górę. Dziś pokonali etap z Gronkowic do Panek.

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą w Gronowicach. Byliśmy bardzo uszczęśliwieni widokiem dużej grupy parafian, która przyszła na Eucharystię, aby uczestniczyć w niej razem z nami. Po Mszy św. zjedliśmy śniadanie i udaliśmy się do Bodzanowic, gdzie mieliśmy obiad i potem prostą drogą doszliśmy do Panek, gdzie nocujemy u parafian, aby jutro wyruszyć na ostatni etap naszej drogi. Trasa przebiegała dla odmiany przez spokojne i mało ruchliwe drogi, koło których w większości znajdował się chodnik - pisze kl. Wojciech Porzuczek.

Rozważania pielgrzymkowe podczas homilii w kościele św. Idziego w Gronowicach przygotował prefekt MWSD ks. Przemysław Vogt. Podkreślił, że jesteśmy powołani dla wszystkich ludzi podobnie jak uczniowie Jezusa Chrystusa, a szczególnie ci, którzy się przygotowują do kapłaństwa i ci, którzy są już kapłanami. - Dlatego smutne jest, gdy są podziały, gdy ktoś kogoś nie szanuje, nie toleruje z różnych powodów. Nie musimy wszystkich tak samo lubić, ale należy wszystkich miłować jako bliźnich - mówił.

- Sami wiemy jak współczesny człowiek podchodzi do ubogich lub bezdomnych. "To ich wina, jest przecież tyle możliwości pracy". Z pewnością tak nie patrzy na nich Bóg. Nawet na tych, którzy całkowicie i świadomie odwrócili się od Niego, nawet tych, którzy świadomie Boga obrażają i nie szanują, Bóg kocha ich tak samo jak wszystkich innych ludzi - zaznaczył

Przekonywał także, że Bóg działa przez ludzi, których spotykamy, nawet przez ubogich i bezdomnych. - Kochajmy Boga, kochajmy Boga obecnego w każdym człowieku.

Czytaj także:

Zobacz także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama