Nowy numer 33/2019 Archiwum

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych we Wrocławiu

Zebraliśmy najciekawsze i najbardziej wartościowe wydarzenia w związku z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości oraz wydarzenia odbędą się nie tylko 1 marca.

28 lutego (czwartek):

godz. 16.00-18.00 - stawianie zniczy na kwaterach żołnierzy wyklętych 81A i 120 na cmentarzu Osobowickim,
godz. 18.00 - wspólne śpiewanie piosenek patriotyczny w XVII LO im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Tęczowej 60,
godz. 17.00 - spotkanie z dr Tomaszem Greniuchem pt. "Żołnierze wyklęci w Beskidach - ich korzenie ideowe i szlak bojowy" w sali 318A w budynku A na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego (Uniwersytecka 22/26).

1 marca (piątek):

godz. 10.00 - bezpłatny pokaz filmu „Wyklęty” w reżyserii Konrada Łęckiego dla dzieci i młodzieży szkolnej w Centrum Kultury Agora przy ul. Serbskiej 5a. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Rezerwacje można wysyłać na adres: agnieszka.rzepniewska@ipn.gov.pl do 27 lutego,
godz. 10:30 - uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych: przemówienia, apel poległych, salwa honorowa, złożenie kwiatów i zniczy,
godz. 17.00 - koncert patriotyczny "Chwała Niezłomnym" w bazylice garnizonowej św. Elżbiety (ul. św. Elżbiety 1/2),
godz. 18.00 - Msza św. w intencji żołnierzy wyklętych w bazylice garnizonowej św. Elżbiety,
godz. 19.00-20.00 - biało-czerwone wydarzenie multimedialne na wrocławskim rynku (pl. Gołębi) pt. "Lupus czyli Wilk" - nie wiadomo, czy się odbędzie. Miasto blokuje wydarzenie.

2 marca (sobota):

godz. 10.00-18.00 - międzypokoleniowe wydarzenie, poranek z historią, pokazy filmów, spotkania z kombatantami i zaproszonymi gośćmi w Centrum Historii Zajezdnia, przy ul. Grabiszyńska 184.

3 marca (niedziela):

godz. 10.00-14.00 - Bieg Tropem Wilczym, spotkania z gośćmi i inscenizacje. Więcej informacji o dystansach, trasie, atrakcjach i zapisach: Bieg Tropem Wilczym we Wrocławiu.

4 marca (poniedziałek):

godz. 10.00 - pokaz spektaklu "Inka 1946" w reż. Natalii Korynckiej-Gruz, przygotowany z myślą o widzach niewidomych i słabowidzących w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Więcej: "Inka 1946" z audiodeskrypcją.

5 marca:

godz. 18.00 - promocja książki J. Wróblewskiego pt. "Kwatera Ł. Wolność jest kuloodporna". Spotkanie z autorem oraz z dr. Łukaszem Szleszkowskim z IPN-u (członek ekipy poszukiwawczej prof. Szwagrzyka). Sala Civitas Christiana Wrocław, ul. Kuźnicza 11.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL