Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Policja: Seniorzy wciąż dają się oszukać

Straty związane z kradzieżami metodą "na wnuczka" i wszelkimi jej modyfikacjami tylko w roku 2019 idą w setki tysięcy złotych. Wraz z dolnośląskimi Policjantami przestrzegamy i zachęcamy do czujności.

Opis przestępstwa: Monika Ć., lat 77, powiadomiła, iż na jej telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się jako policjantka z Centralnego Biura Śledczego i poinformowała, iż rozpracowuje grupę pracowników banku, którzy oszukują swoich klientów. Kobieta poleciła wypłacić z banku pieniądze w kwocie 30 tys. zł oraz poprosiła o numer komórkowy zgłaszającej.

Zawiadomiona udała się do banku, gdzie wypłaciła pieniądze w kwocie 25 tys. zł. Po wypłacie pieniędzy kobieta kazała wpłacić pieniądze na poczcie. W tym momencie zgłaszająca zorientowała się, iż rozmawia z oszustką i rozłączyła się a następnie powiadomiła policję, nie poniosła żadnych strat.

Ponadto kobieta wykorzystując ten sam modus operandi zadzwoniła jeszcze trzykrotnie do starszych osób tj. Longiny F., lat 87, Mieczysławy K., lat 81, oraz trzeciej osoby (która nie podała danych personalnych, gdyż nie chce nic zgłaszać) i usiłowała dokonać oszustwa. Zamierzonego celu nie osiągnęła ponieważ osoby zorientowały się, iż rozmawiają z oszustką i rozłączały się nie przekazały żadnych pieniędzy.

« 2 3 4 5 6 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy